POPIS UDŽBENIKA

Poštovani roditelji,

prema odluci Vlade Republike Hrvatske, učenici 1. i 5. razreda dobit će sve nove udžbenike, a učenici 7. razreda iz tri predmeta: Fizike, Kemije i Biologije.

Radni udžbenici u razrednoj nastavi bit će novi, a kupit će ih također Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

U ostalim razredima učenici će dobiti stare udžbenike, osim ako ih za pojedini razred nedostaje. Njih će Ministarstvo dokupiti pa će neki učenici možda dobiti i neke nove udžbenike.

Dakle, sve će udžbenike za sve razrede (stare ili nove) učenici dobiti na uporabu te vas molimo da ih ne kupujete. Oni su vlasništvo škole pa su ih učenici dužni čuvati i uredne vratiti na kraju nastavne godine. O vremenu preuzimanja udžbenika (krajem kolovoza ili početkom rujna) bit ćete na vrijeme obaviješteni na web-stranici škole.

Radne bilježnice za sve razrede i atlas za 5. razred Ministarstvo neće kupiti, nego ih trebaju kupiti roditelji ili (ako donese takvu odluku) Grad Osijek.

Prilažemo vam popis udžbenika za školsku godinu 2019./2020.

Više o njima i njihovu sprječavanju pogledajte u priloženomu dokumentu koji nam je poslala školska liječnica.

« Studeni 2019 »

Misija i vizija škole

Naša je vizija Škole usklađena s onim što doživljavamo kao misiju školstva - odgajati i obrazovati učenike za život.

Stvaranjem njihovih dobrih radnih navika, razvijanjem kompetencija, stvaralačkog i kritičkoga mišljenja te usvajanjem temeljnih obrazovnih postignuća učenike nastojimo pripremiti za cjeloživotno učenje i uspješno svladavanje svih životnih i radnih izazova.

Istinsku uspješnost može postići tek istinski, ljudski kvalitetan pojedinac. Stoga ćemo ustrajno omogućavati afirmaciju pozitivnih osobina učenika, poput ljubavi i prijateljstva prema čovjeku i prirodi te poštivanja onoga što svojim radom i kreativnošću stvorimo, odnosno u  svim područjima života poticat ćemo i razvijati učeničku odgovornost, težnju slobodi, istraživanju, napretku i prepoznatljivosti, znatiželju, marljivost, ustrajnost, strpljivost, solidarnost, ravnopravnsot, uvažavanje drugoga, snošljivost spram drukčijega i posebnoga, samosvijest, samokritičnost, samopouzdanje i druge pozitivne ljudske osobine i životne vrijednosti.

Na razini Škole dodatno ćemo njegovati aktivnosti i sadržaje po kojima Škola i naši učenici mogu postati prepoznatljivi - osobito one u kojima već jesmo uspješni i za koje postoje dobre pretpostavke.

Kako bi se ispunili uvjeti i stvorile mogućnosti za ostvarenje spomenutih rezultata, nastojat ćemo što više surađivati s roditeljima naših učenika i društvenim okružjem, te se maksimalno angažirati u javnosti – prije svega prosvjetnoj – u predlaganju i pronalaženju što kvalitetnijih programskih, materijalnih i drugih rješenja.