Obavijest o dopunskom radu

Autor: Marinko Plazibat, 23. 6. 2020.

Temeljem članka 122. i 148. Statuta Osnovne škole Retfala, Osijek, Učiteljsko vijeće  na sjednici održanoj dana 01.06.2020.godine, donosi

O D L U K U

o trajanju dopunskog rada po nastavnim predmetima

na kraju nastavne godine 2019./2020.

1. Učeniku koji na kraju nastavne godine ima ocjenu nedovoljan iz najviše četiri (4) nastavna predmeta ili mu je nakon polaganja ispita pred Povjerenstvom za preispitivanje zaključne ocjene utvrđena ocjena nedovoljan, Škola će   organizirati pomoć u učenju i nadoknađivanju znanja kroz dopunski rad, koji je učenik dužan pohađati.

2. Utvrđuje se trajanje dopunskog rada po nastavnim predmetima kako slijedi:
            - Hrvatski jezik - 10 sati
            - Engleski jezik i Njemački jezik - 10 sati
            - Matematika - 10 sati
            - Informatika - 10 sati
            - Povijest - 10 sati
            - Geografija- 10 sati
            - Priroda i društvo, Priroda, Biologija - 10 sati
            - Kemija - 10 sati
            - Fizika - 10 sati
            - Likovna kultura - 10 sati
            - Glazbena kultura - 10 sati
            - Tehnička kultura - 10 sati
            - Tjelesna i zdravstvena kultura - 10 sati
            - Vjeronauk - 10 sati.

3.  Na zadnjem satu dopunskog rada učitelj je dužan upoznati učenika s ocjenom ili potrebom upućivanja na popravni ispit.

4.  Dopunski rad će trajati predviđenu satnicu za svaki nastavni predmet sukladno točki 2. ove Odluke u periodu od 25. do 29. 6.2020. godine, od 8 do 12 sati..

5. Raspored učionica u kojima će se održavati dopunski rad po nastavnim   predmetima bit će izvješen na vratima učionica.

6. Odluka stupa na snagu danom donošenja.

O b r a z l o ž e n j e

Nastavna godina 2019./2020. završava 19. 6.2020. godine. Roditelji mogu podnijeti prigovor na zaključnu ocjenu na kraju nastavne godine u roku od 2 dana od dana završetka nastavne godine. Dana 24. 6. 2020. godine održavaju se ispiti pred Povjerenstvom za preispitivanje zaključene ocjene. Od 25. do 29. 6. 2020. godine održava se dopunski rad za učenike koji imaju zaključene, najviše, četiri(4) negativne ocjene. Sukladno Statutu, Učiteljsko vijeće je donijelo Odluku kao u izreci.

Predsjedavajući  sjednice:

KLASA:003-08/20-02/1                                           Ravnatelj:
URBROJ: 2158-23-20-01                                          ____________________
Osijek, 15. 6. 2020.                                                   Igor Kopić, prof.