Provođenje postupka preispitivanja zaključne ocjene

Autor: Marinko Plazibat, 19. 6. 2020.

Temeljem članka 143. Statuta Osnovne škole Retfala, Osijek, Učiteljsko vijeće  na sjednici održanoj dana 01. 06. 2020. godine donosi

O D L U K U

o načinu provođenja postupka preispitivanja zaključne ocjene

1. Postupak preispitivanja zaključne ocjene na kraju nastavne godine 2019./2020. provodit će se pisanim i usmenim ispitom iz sljedećih nastavnih predmeta:

- Hrvatski jezik
            - Engleski jezik i Njemački jezik
            - Matematika
            - Informatika
            - Likovna kultura - praktični rad umjesto pisanog ispita, vrednovanje praktičnog rada umjesto usmenog ispita
            - Tjelesna i zdravstvena kultura - praktični rad umjesto pisanog ispita, vrednovanje praktičnog rada umjesto usmenog ispita.

2. Postupak preispitivanja zaključne ocjene na kraju nastavne godine 2019./2020. provodit će se samo usmenim ispitom iz sljedećih nastavnih predmeta:

- Povijest
            - Geografija
            - Priroda i društvo, Priroda, Biologija
            - Kemija
            - Fizika
            - Glazbena kultura
            - Tehnička kultura
            - Vjeronauk.

3. Pisani dio ispita iz točke 1.ove Odluke traje četrdesetpet (45) minuta -

4. Usmeni dio ispita iz točaka 1. i 2. ove Odluke traje trideset (30) minuta -

5. Za provođenje postupka preispitivanja zaključne ocjene Učiteljsko vijeće će posebnom odlukom imenovati Povjerenstva za preispitivanje zaključne ocjene.

6. Postupak preispitivanja zaključne ocjene provodit će se  24. 06. 2020. godine u vremenu:

- pisani dio ispita od  8 do  8.45  sati

- usmeni dio ispita od  9.30  do 10  sati.

7. O zahtjevu roditelja za preispitivanje zaključne ocjene iz vladanja Učiteljsko vijeće će donijeti konačnu odluku na prvoj sjednici poslije primitka zahtjeva.

8. Odluka stupa na snagu danom donošenja.

O b r a z l o ž e n j e

Nastavna godina 2019./2020. završava 19. 6. 2020. godine. U roku od dva dana od završetka nastavne godine roditelj može podnijeti zahtjev Učiteljskom vijeću za preispitivanje ocjene iz vladanja ili polaganja ispita pred povjerenstvom. Ispit se treba provesti u roku dva dana od dana podnošenja zahtjeva. Poštujući rokove, sukladno Statutu, Učiteljsko vijeće donijelo je Odluku kao u izreci.

Predsjedavajući  sjednice:

Ravnatelj: Igor Kopić, prof.

KLASA:003-08/20-02/ 3-1
URBROJ:2158-23-20-01