POVJERENSTVA ZA PREISPITIVANJE ZAKLJUČNE OCJENE

Autor: Marinko Plazibat, 19. 6. 2020.

Temeljem članka 122. i 142. Statuta Osnovne škole Retfala, Osijek, Učiteljsko vijeće  na sjednici održanoj dana  01.06.2020..godine, donosi

O D L U K U

o imenovanju Povjerenstava za preispitivanje zaključne ocjene
                                   u školskoj godini 2019./2020.
  1. Imenuju se Povjerenstva za preispitivanje zaključne ocjene na kraju nastavne godine 2019./2020. u sastavu:

1.1. Razrednik- razrednik odjela koji pohađa učenik čija se zaključna ocjena                              preispituje- predsjednik Povjerenstva

1.2. Predmetni učitelj- učitelj nastavnog predmeta iz kojeg se zaključna ocjena               preispituje- član Povjerenstva

1.3. Član Povjerenstva -  za 4.razred- Zelić Snježana

za 5.razred- Vehabović Sandra

za 6.razred- Brozd Mario

za 7.razred- Lušić Gordana

za 8.razred- Plazibat Marinko.

Razrednik, kao predsjednik Povjerenstva, dužan je  voditi brigu o pravilnom i pravovremenom sastavu i sastanku Povjerenstva, te pravilnom načinu provedbe ispita.

1. Nakon završenog postupka preispitivanja zaključne ocjene, Povjerenstvo utvrđuje konačnu ocjenu većinom glasova i odmah je priopćuje učeniku.
  2. Prolazna ocjena koju utvrdi Povjerenstvo je konačna.
  3. Ako Povjerenstvo utvrdi ocjenu nedovoljan, učenik se upućuje na dopunski rad.
  4. O tijeku ispita Povjerenstvo vodi zapisnik sukladno članku 143. Statuta Škole, koji po završetku ispita razrednik predaje u tajništvo Škole.
  5. Odluka stupa na snagu danom donošenja.

O b r a z l o ž e n j e

Za slučaj kad roditelj ili staratelj, nezadovoljan zaključnom ocjenom iz nastavnog predmeta ili vladanja, u roku od dva dana od završetka nastavne godine podnese zahtjev Učiteljskom vijeću radi polaganja ispita pred povjerenstvom, taj ispit se treba provesti u roku dva dana od dana podnošenja zahtjeva. Radi pravovremenog postupanja Učiteljsko vijeće je donijelo Odluku kao u izreci.

Predsjedavajući  sjednice:

Ravnatelj: Igor Kopić, prof.

KLASA:003-08/20-02/3
URBROJ:2158-23-20-01