OBAVIJEST O NASTAVI U ŠKOLI OD 11. SVIBNJA 2020.

Autor: Marinko Plazibat, 4. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda,

budući da su se pojavile dvojbe i pitanja u vezi mjera u školi kad počne nastava i u vezi izjave koju roditelji trebaju potpisati, naglašavamo da odluku o mjerama i izjavi nije donijela Škola/ravnatelj, već ih je propisao Hrvatski zavod za javno zdravstvo (vidi na poveznici https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Upute-vrtici-i-skole-29-4-2020-finalno.pdf i Ministarstvo znanosti i obrazovanja (vidi na poveznici https://skolazazivot.hr/preporuke-za-organizaciju-rada-u-razrednoj-nastavi-i-upute-za-vrednovanje-i-ocjenjivanje-u-mjesovitom-modelu-nastave/.

U vezi s tom iznimnom mogućnosti organiziranja nastave za učenika od 1. do 4. razreda, a koji ispunjavaju odgovarajuće uvjete (navedene u prethodnoj obavijesti), objavljujemo ovdje epidemiološke mjere za djecu i roditelje koje će vrijediti u školi u slučaju da bude potrebe organiziranja nastave. Iste te mjere sastavni su dio pisane izjave koju trebaju potpisati roditelji učenika koji žele da im dijete nastavu pohađa u školi.

Roditelji čije dijete ispunjava propisane uvjete i koji su se odlučili da njihovo dijete od 11. svibnja pohađa nastavu u školi dužni su potpisanu izjavu predati NAJKASNIJE DO ČETVRTKA, 7. SVIBNJA 2020. GODINE, DO 12 SATI.

Potpisanu izjavu moguće je dostaviti na sljedeća dva načina:

- osobno donijeti isprintanu i potpisanu izjavu u OŠ „Retfala“ od 8 do 12 sati

- isprintati i potpisati izjavu te ju skenirati ili fotografirati i poslati na e-mail ured@os-retfala-os.skole.hr

Samo potpisane izjave koje su predane u navedenom roku smatrat će se valjanom prijavom za nastavu od 11. svibnja u školi.

Priloženi dokumenti:

1. IZJAVA RODITELJA