NASTAVA NA DALJINU - OBAVIJEST ZA UČENIKE

Autor: Marinko Plazibat, 16. 3. 2020.

Drage učenice i učenici,

i u našoj školi danas, 16. ožujka 2020., započeli smo „nastavu na daljinu“. Učenici razredne nastave nastavu prate na HRT 3. Učitelji će pratiti program i zadavati zadatke putem Viber grupa. Za razrednu nastavu virtualne učionice nisu predviđene, ali naša škola napravila ih je i omogućila učiteljima koji žele i mogu da ih koriste. Oni koji budu radili u virtualnim učionicama obavijestit će o tome djecu i roditelje.

Nastava na daljinu za učenike predmetne nastave započela je danas na programu Sportske televizije. Od srijede, 18. ožujka 2020., započinju s radom Virtualne učionice OŠ „Retfala“, a danas i sutra (ponedjeljak i utorak) učitelji će postavljati testne materijale za učenike iz svih nastavnih predmeta kako bismo provjerili uspješnost internetske komunikacije. Stoga vas molim da pokušate riješiti zadatke i pošaljete povratne informacije u virtualne učionice.

Naši učitelji odlučili su se provoditi nastavu na daljinu prema našem uobičajenome rasporedu – kao kad se nastava odvijala u školi. To znači da ćete u načelu (uz moguće iznimke) za svaki dan dobiti zadatke iz nastavnih predmeta koje po rasporedu imate taj dan.

Kao što ste već upoznati, sve materijale za nastavu i sve smjernice učitelji će vam postaviti u virtualnim učionicama na Loomenu i na Teamsu - ako jedan od dva sustava ne radi, moći ćemo se prebaciti na drugi. Vi svoja rješenja zadataka također možete ostaviti na oba sustava.

Rješenja zadanih zadataka trebalo bi vratiti da kraja dana ili do drugoga roka koje vam učitelji postave. Zadatke treba raditi u obliku koji zauzima najmanje prostora (word, zip, rar, pdf) jer je ograničenje na Loomenu 2 Mb.

Osim praćenja nastave u našim virtualnim učionicama preporuča se i praćenje nastave na programu Sportske televizije.

Drage učenice i učenici, želim vam mnogo uspjeha u budućem radu. Još jednom napominjem da vodite brigu o kulturnom i primjerenom ponašanju na internetu i da svoje zadatke izvršavate na vrijeme.

Igor Kopić, ravnatelj