Obavijest o organizaciji nastave na daljinu

Autor: Marinko Plazibat, 13. 3. 2020.

s obzirom na to da se u svim osnovnim i srednjim školama nastava od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. neće održavati, započet će izvođenje nastave na daljinu. Sve važne obavijesti o njoj dobit ćete - osim od razrednika i, prema naknadnim dogovorima, od učitelja - na mrežnoj stranici OŠ „Retfala“ te vas molimo  da ju redovito, svakodnevno pratite.

U nastavku ove obavijesti možete pročitati za vas najvažnije dijelove posljednje upute koju je školama poslala ministrica Blaženka Divjak:

- Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom

Škola na Trećem:

razred

termin

1. razred OŠ

8 – 10 h

2. razred OŠ

10 – 12.30 h

3. razred OŠ

13 – 16 h

4. razred OŠ

16 – 19 h

- Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 pod nazivom Škola na Trećem bit će u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine.

- Za učenike predmetne nastave osnovnih škola i učenike srednjih škola svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale. Dodatno se potiču svi predmetni nastavnici da, osim ovoga osnovnog paketa, pripremaju vlastite sadržaje ili organiziraju suradnju u svojim virtualnim razredima.

- Sportska televizija emitirat će nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati. Nastava će se održavati od tri do pet školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život i stranicama CARNET-a te molimo škole da i na svojim mrežnim stranicama prenose informacije.

- Za sve učenike online nastava počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020., prema rasporedu i smjenama koje će odrediti MZO i objaviti na mrežnim stranicama.

Raspored prikazivanja - Sportska televizija (SPTV):

razred

termin

predmeti

5. razred OŠ

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

6. razred OŠ

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

7. razred OŠ

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

8. razred OŠ

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

- Prisutnost učenika na nastavi prati se uz njihove aktivnosti u „virtualnom razredu”

- Ravnatelji trebaju osigurati prihvat učenika razredne nastave koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće. Učenici u školi također trebaju pratiti nastavu na programu HRT 3. Dakle, za njih neće biti organizirana nastava, nego će pratiti obrazovni program na televiziji ili će sudjelovati u nastavi na daljinu uz praćenje učitelja.
  • Igor Kopić, ravnatelj