PRIKUPLJANJE HRANE SOCIJANO UGROŽENIM OBITELJIMA

Autor: Marinko Plazibat, 10. 12. 2015.

Kao i prethodnih godina, u ovo predblagdansko vrijeme organiziramo humanitarnu akciju namijenjenu socijalno ugroženim obiteljima  naših učenika, dakle onim obiteljima  koji  imaju minimalne prihode ili su primorani živjeti bez njih, ukoliko su ostali bez posla.

Prikupljat će se samo hrana (šećer, brašno, riža, slatkiši i sl.. samo ne tekuće i pokvarljivo). Molimo učenike da sudjeluju u ovoj akciji u što većem broju.

Akcija će biti organizirana u utorak i srijedu, 15. i 16.12. 2015., u obje smjene, da bismo u četvrtak organizirali predaju paketa obiteljima kojima je potrebno.

Naši volonteri, učenici šestog razreda, pomoći će u organizaciji ove humanitarne akcije.

Ukoliko bude prikupljeno više namirnica nego što je potrebno, njjih ćemo preusmjeriti za potrebe Socijalne samoposluge o kojoj skrbi udruga Rijeka ljubavi.

Činjenica da ovakvih ljudi ima svuda oko nas obvezuje svakoga pojedinca da se barem u predbožićno vrijeme udružimo  u zajedničkim naporima kako bismo im uljepšali  ove dane i da im za Božić unesemo sreće i veselja.

Pedagoginja Mirjana Žnidaršić