Smotra plesnog stvaralaštva IZVRSNA IZVEDBA NAŠIH PLESAČICA

Autor: Marinko Plazibat, 16. 3. 2015.

Učenice trećih razreda OŠ „Retfala“  koje su uključene u izvannastavnu aktivnost Ritmika, zajedno sa svojom voditeljicom, učiteljicom razredne nastave Tanjom Nemčanin, sudjelovale su 6. ožujka 2015. na Smotri plesnog stvaralaštva učenika osnovnih škola Osječko - baranjske županije „2. Korak“.  Smotra se održavala u područnoj školi OŠ Ljudevita Gaja u Sarvašu, a okupilo se mnoštvo učenika iz  dvadesetak škola naše županije. Kao posebni gosti nastupili su polaznici Glazbene škole Franje Kuhača i plesači Plesnog studija Shine iz Osijeka...

Naše učenice (Iva Ledenčan, Lana Ćavar, Marina Čorak, Tena Opačak, Lara Brlić, Katja Butić, Sara Vuletić, Tara Moržan, Katarina Galinec i Ana Knježević ) pobrale su brojne pohvale za svoju izvedbu točke Pink Panther. Male plesačice su doista dale sve od sebe te su svoju točku izvele izvrsno. Druženje i ples s ostalim sudionicima u pauzama između nastupa upotpunilo je prekrasan dan u Sarvašu

Na okruglom stolu voditelja skupina analizirani su plesni nastupi te su voditeljice razmjenjivale iskustva u dosadašnjem radu ritmičkih skupina. Osim toga uručene su i zahvalnice voditeljicama skupina kao i školama koje su sudjelovale na smotri.

Sve nas je pozdravila i zahvalila nam na dolasku gospođa Jasna Vujić, idejna pokretačica Koraka, gospođa Ivanka Ćutek, članica projektnog tima inicijative, te pedagoginja OŠ Ljudevita Gaja Dijana Skorup, koordinatorica aktivnosti 2. Koraka.

Posebno bih zahvalila gospodi Željku Ćavaru i Vedranu Vuletiću, roditeljima učenika, koji su se potrudili odvesti plesačice u Sarvaš osobnim automobilima te nam bili na raspolaganju tijekom trajanja smotre.

Tanja Nemčanin, učiteljica