OBAVIJEST O UPISU U PRVI RAZRED

Autor: Marinko Plazibat, 7. 2. 2015.

OSNOVNA ŠKOLA « RETFALA»

Kapelska 51a

OSIJEK

PREDMET: Obavijest roditeljima djece dorasle za upis u I. razred

u 2015./2016. školskoj godini

Sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi,

Državnom pedagoškom standardu osnovnoškolskog sustava odgoja i obrazovanja  i Pravilniku o upisu djece u osnovnu školu  obvezni smo izvršiti pripremne radnje za upis djece u prvi razred u sljedećoj školskoj godini.

Prvi zadatak  svake škole je utvrditi broj potencijalnih prvoškolaca te je stoga potrebno izvršiti predupis.

Djeca koja su rođena u razdoblju od 1.04. 2008.  do 31. 03. 2009. obveznici su polaska u prvi razred za 2015./2016.  školsku godinu.

Stoga se mole roditelji budućih učenika prvoga razreda da svoju djecu koja su rođena u ovom razdoblju i stanuju na području Osnovne škole “Retfala“, izvrše predupis

u razdoblju od 9. veljače do najkasnije 28. veljače 2015.  Godine.

Prijave za predupis se obavljaju:

• u tajništvu škole svakoga dana od 8 do 15 sati ili pozivom na broj 378-012;
  • ponedjeljkom i utorkom od 13 do 18 sati pedagoginji, pozivom na broj 379-240

Za prijavu su potrebni sljedeći podaci: ime i prezime djeteta, datum rođenja te adresa stanovanja.

Nakon izvršenog predupisa bit će sačinjen raspored i ponuđeni termini za obavljanje svih potrebnih aktivnosti za utvrđivanje zrelosti djece za polazak u prvi razred.

Prijave za liječničke preglede (u Domu zdravlja Industrijska četvrt, Drinska 8,  dr. Vesna Bilić-Kirin) roditelji mogu obaviti srijedom, od 17 do 19 sati od 2. do 31. ožujka 2015.

Za prijavu je potrebno donijeti zdravstvenu iskaznicu djeteta i OIB.

Termine za provjeru psihofizičke zrelosti (razgovor s pedagogom i testiranje kod psihologa), roditelji će dobiti pozivom na gore ispisane brojeve telefone

od 2.  ožujka 2015.

Ravnateljica škole:

Blaženka Jelaš

U priloženomu dokumentru je popis ulica upisnoga područja. (Klikni na opširnije.)

upisno_podrucje.docx (15.32 KB)