Održan prvi šou OŠ „Retfala“ traži svoju zvijezdu

Autor: Mario Brozd, 1. 3. 2010.

TOTAL TWIST BEND SAD JE GLAVNI

Mnogobrojni učenici, njihovi roditelji te učitelji OŠ „Retfala“ svjedočili su u utorak, 16. veljače 2010. iznimnom zabavnom događaju. U našoj školi, naime, održan je šou OŠ „Retfala“ traži svoju zvijezdu. Nakon održane audicije, na završnoj večeri svoje pjevačko, sviračko, plesačko, imitatorsko i glumačko umijeće pokazalo je devet pojedinaca, dva para te šest skupina izvođača. Mnogi od njih gledatelje su iznenadili i oduševili.

Publiku i prosudbeno povjerenstvo, čiji su bodovi u jednakomu omjeru odlučili o pobjedniku, osobito su dojmili oni koji su proglašeni glavnim zvijezdama – članovi skupine Total Twist bend (sedmaši Luka Glavaš, Matej Varaždinac, Domagoj Vukić te njihov gost iz OŠ Franje Krežme Ivan Ivković) odsviravši i otpjevavši pjesmu The Beatlesa Twist 'n' shout, te njihovi glavni pratitelji. Prvi je od njih Tomislav Ercegovac (6.b), imitator zvukova motorne pile, zvučne sirene, konja, kamiona i dr., a zatim skupina učenika 6.b i 6.c koja je izvela igrokaz Večernja škola. Među dobitnicima glavnih nagrada još su i dvije pjevačice – Andrea Rakitić (7.d), koja se pjevajući skladbu Opće opasnosti Jednom kad noć pratila svirajući gitaru, te Sara Špehar (8.a) koja je pjevala pjesmu Okovi na srcu Lane Jurčević.

Premda su samo pohvaljeni, bez nagrada nisu ostali ni Boris Brandić, Grgur Jukić, Lovro Marinčić (8.a) i Dino Sertić (7.d) izvođači pjesme 3, 6, 5 Saše, Tina i Kedže, te Tihana Vilović (5.d) koja je izvela skladbu Kokolo skupine Magazin.

Spomenut ćemo i ostale izvođače - i oni su pobjednici već zato što je većina njih pred mnogobrojnom publikom hrabro nastupila prvi puta. To su Mia Kordić (8.a), Tea Magdić (7.b), Maja Medvidović (5.b), Sara Ogrizek (5.c), Ivan Vranješ (6.b), Hrvoje Harkanovac i Matija Minarik (5.a),  Lucija Bilandžić i Marija Serdarušić (8.c), skupine Komadi, koju čine Sandra Barlović, Marijana Jurić i Ivana Pejić (5.b) te Black Time, koju čine Lena Jonjić, Tena Margit i Dorotea Vidaković (7.c).

Svi su oni zajedno s publikom – dok su ih zabavljali članovi Plesnoga kluba D&D iz Osijeka - nestrpljivo čekali rezultate, a zahtijevan posao obavili su članovi prosudbenoga povjerenstva – učiteljice Ivona Ferić, Gordana Lušić, Ljiljana Mandurić i Martina Matijević te glazbenik Kruno Štern.

Ovaj vrlo zapažen događaj organizirao je školski Tim za kulturu – u kojemu su osim članica prosudbenoga povjerenstva još učitelji Ivana Mrvelj, Goran Matasović i autor ovoga teksta – a surađivale su i učiteljica Sandra Vehabović, pedagoginja Mirjana Žnidaršić te ravnateljica Blaženka Jelaš. Veliki doprinos dali su i mnogi sponzori koji su omogućili bogate nagrade.

Ogromna je vjerojatnost da će šou OŠ „Retfala“ traži svoju zvijezdu zbog svoga prijama među učenicima – kojega je nekoliko dana projiciran na televizoru poticao i zapažen spot Dominika Birtića, Mateja Rogine i Jurja Štrekelja iz 8.c - imati i svoj nastavak, barem jednom godišnje.

Marinko Plazibat