___________________________________________________ Božićne čestitke... OSMIJEH JE S "LAJKOM" NEUSPOREDIV

Autor: Marinko Plazibat, 22. 12. 2011.

Napisala: Iva Škojo, 8.c

Iako je ovo moderno doba obuzelo i stare i mlade (ljudi svih godišta imaju Facebook!) te se čestitke izriču preko statusa ili bezosjećajnih SMS poruka koje se istovremeno pošalju svima u imeniku (za sve jednake), neke se lijepe tradicije ne mijenjaju. Kao, na primjer, naša školska božićna pošta, podijeljena u srijedu, 21. prosinca 2011. (...)

Naša knjižničarka, koja je čestitke prikupila, te osmašice koje su ih podijelile bile su jako sretne jer je ove godine bilo jako mnogo čestitki za učenike iz svih razrednih odjela. Posebno mnogo čestitki upućeno je učenicima 4.a , 5.a , 6.c i 8.c razreda. Naravno, definitivni pobjednici su svi niži razredi jer mlađi učenici radije izrađuju božićne čestitke. Bilo je tu svakakvih čestitaka - velikih, malih, plavih, crvenih, sa šljokicama, na bijelom i na crnom papiru… A nekima su, kako smo saznale, pridruženi i pravi mali pokloni! Na posljetku, ipak nije važan izgled čestitke nego od koga je i, naravno, što piše u njoj.

Osim učeničkih čestitaka iznimno popularne bile su čestitke za učitelje od kojih je pobijedila učiteljica engleskog i njemačkog te razrednica 5.c , Martina Matijević. Ona je dobila pun bunt čestitaka! Međutim, ni mnogi drugi učitelji nisu zaostali, a svaki je dobio barem po jednu čestitku.  Naime, učenici su 8.c razreda svakom učitelju poslati barem jednu čestitku. U omotnicu im je stavljena i skupna slika razreda, na kojoj svi učenici imaju božićne kapice i božićnu odjeću. Čestitke učiteljima slali su i učenici pojedinačno, ali i neki drugi razredni odjeli.

Čestitke su dijelile, kao i svake godine naše osmašice. Iz 8.a razreda bake Božičnjak bile su Maja Cuković , Stela Kraus , Darija Lekšan, Marta Leović te Dunja Vincetić. Iz 8.b razreda tu su čast imale Lorena Dozan, Ana Kišmartin i Elena Šokac, dok su iz 8.c čestitke dijelile Mia Ćosić, Iva Marijašević, Rea Sučić i Iva Škojo. Sve smo se složile je to zaista prekrasno iskustvo koje bismo rado ponovile jer pravi osmijeh djece ili prijatelja znači nam mnogo više nego jedan običan lajk na božićni status. Zato se treba nadati da će se ova tradicija dugo nastaviti.