___________________________________________________ Održana noć čitanja… ZABAVA, RADOST I UČENJE

Autor: Marinko Plazibat, 14. 12. 2011.

Napisala: Marija Škojo, 6.c

Učenici 5.b i 6.c razreda OŠ "Retfala", zajedno sa svojim razrednicama Martinom Matijević i Stelom Zubaj, imali su 9. prosinca 2011. pravi noćni party! U školskoj dvorani za priredbe održana je, naime, Noć čitanja. No u Noći čitanja bilo je najmanje čitanja! Razrednice, koje su ujedno učiteljice engleskoga i njemačkoga jezika, pripremile su različite igre i igrice koje su oduševile svu djecu. Većina ih je na engleskom jeziku, a tema im je bila Božić (...)

Igre su se igrale u skupinama. Svaka skupina dobivala je bodove prema uspješnosti u pojedinim igrama.  Kada su se bodovi iz svih igrica zbrojili dobili smo pobjedničku skupinu, koja za nagradu do kraja polugodišta ne mora pisati domaću zadaću iz engleskog jezika. Prvo smo se svi začudili, ali ubrzo smo shvatili da do kraja polugodišta nema ni puna dva tjedna!

Nakon proglašenja pobjednika učenici i razrednice mirno su sjeli ili legli na pod jer je bilo vrijeme za film Sam u kući. Nakon filma svi smo bili nekako tužni jer osim kraja filma bio je to i kraj naše lijepe noći čitanja, pune zabave i radosti koju smo pružali jedni drugima!