___________________________________________________ Glazbeni festival povodom crkvenog goda… BRAD PITT DIGAO NA NOGE

Autor: Marinko Plazibat, 22. 9. 2011.

Napisala: Helena Čavlović, 7.b

Već tradicionalni  glazbeni festival povodom retfalačkoga crkvenog goda održan je u školskoj dvorani za priredbe 13. rujna 2011. Natjecali su se većinom učenici iz naše škole te njih nekoliko iz OŠ Ivana Filipovića. Pobijedila je Leonarda Kaveđić, koja ide tek u četvrti (4.a) razred, što je izniman uspjeh kada se uzme u obzir da se natjecala i protiv učenika iz sedmih razreda. Drugo je mjesto osvojio David Đorđijevski (5.b), a treće Antonija Sudar (4.b) (...)

Posebne pohvale prosudbenoga povjerenstva za svoj nastup dobili su Mia Katić, Helena Vlaškovac i Marko Rešeta Rudić, a nagradu za ukupni dojam odnio je  Andrej Dorić iz OŠ Ivana Filipovića.

Natjecanje je otvorila Tihana Vilović pjesmom Vučica, koja je prije dvije godine donijela pobjedu Miji Kordić. Nakon nje su uslijedili i ostali (manje ili više) daroviti natjecatelji. Pomalo dosadnu atmosferu na početku promijenila je pjesma Brad Pitt u izvedbi Vinke Brzice koju je većina gledatelja pjevala zajedno s Vinkom, a nakon koje su neki čak i ustali plješćući. Nakon toga su izvedbe većine izvođača bile poboljšane pratećim vokalima iz publike. Bilo je i vrlo mladih i hrabrih izvođača, koji su nastupali s pjesmicama koje su naučili na glazbenom, a bilo je i zanimljivih koreografija.

Na kraju su proglašeni najbolji i dodijeljene su nagrade. Nagrade za prva tri mjesta dodjeljivali su gospodin Željko Lijić i gradonačelnik Osijeka Krešimir Bubalo. Od gradonačelnika smo dobili kratku izjavu: „Festival je bio jako dobar. Treba nastaviti tradiciju, vidim da u Retfali ima jako puno dobrih glasova.“

Svi su natjecatelji osvojili priznanja, Prikin CD i peticu iz zalaganja iz glazbenog, dok su troje najboljih dobili i dodatnu nagradu.

Kad se sve zbroji, bilo je zbilja zabavno i zanimljivo. Razočarao je samo dosta slab odaziv publike, no to se može ispraviti sljedeće godine kada bi nas trebalo biti barem onoliko koliko ima stolica u dvorani (u kojoj IMA KLIME, tako da se, ako vas već ne zanimaju pjevački talenti, barem dođite rashladiti i popuniti dvoranu).