________________________________________________ Besplatno ljetovanje u Omišlju… CIJELI DAN NA KUPANJU

Autor: Marinko Plazibat, 9. 9. 2011.

Napisala: Stela Kraus, 8.a

Svakih nekoliko godina naša škola, kao i druge osječke škole, dobije mogućnost poslati skupinu svojih učenika na besplatno ljetovanje koje financira Grad Osijek. Ovo ljeto sretnici su bili učenici sedmih razreda Katarina Božić, Filip Homolka, Lucija Krasnić, Laura Mlinarić, Doris  Papić, Matea Pernar, Anamarija Petričević i Ivan Rosner, te učenici osmih razreda Rea Bićanić, Rebeka Bošnjaković, Mia Ćosić, Ana Kišmartin, Sara Kolak, Stela Kraus i Marta Leović, koji su predvođeni učiteljicom Božanom Čičak i pedagoginjom Mirjanom Žnidaršić od 28. srpnja do 4. kolovoza 2011. boravili u Omišlju (...)

Već na polasku, u autobusu su nas čekali učenici OŠ Vijenac iz Osijeka s kojima smo provodili ljetovanje. Kada smo došli na odredište, upoznali smo i skupinu vršnjaka iz Mađarske koji su također tamo odsjedali.
Bili smo zadovoljni jer je more bilo odmah ispred kampa – čiji su nas vlasnici srdačno dočekali – tako da smo mogli na plažu kad god smo htjeli. Srećom, vrijeme je većinom bilo lijepo (nije bilo ni hladno ni neizdržljivo vruće) pa smo se po cijele dane kupali i sunčali. Navečer smo običavali nagovoriti naše voditeljice da se odšetamo do grada te smo tamo kupovali suvenire, išli na pizzu i sladoled ili se samo šetali i zabavljali.
Najzabavniji je bio posljednji dan i bilo nam se teško oprostiti od učenika iz OŠ Vijenac i od Mađara. Naravno, ostali smo u kontaktu s prijateljima i složili se da bi bilo dobro ovakvo ljetovanje ponoviti.