___________________________________________________ Osmaši na maturalcu… SADRŽAJNO, LIJEPO I KRATKO

Autor: Marinko Plazibat, 8. 9. 2011.

Napisla: Martina Muha, 8.b

Učenicima osmih razreda kraj ljeta bio je vrlo zanimljiv. Naime, od 30. kolovoza do 3. rujna - pet dana koji su nam uljepšali cijelo ljeto - bili smo u Biogradu na Moru, uz obilazak Zadra, Šibenika, otoka Vrgade i Slapova Krke, na malomu maturalcu.. Na putu do odredišta pedeset i četvero učenika, zajedno sa svojim razrednicima Zdenkom Dijanović, Dijanom Kovaček i Goranom Bošnjakom stali su u Karlovcu, gradu na četiri rijeke i ručali u McDonald'su te nakon ukupno devet sati vožnje napokon stigli u hotel Bolero (...)

Uskoro smo požurili na plažu i sjajno se zabavili. Navečer smo imali disco; na početku nitko nije htio plesati, ali kasnije smo se svi ludo zabavljali. A već sljedeće jutro otišli smo u grad Zadar. Ondje smo posjetili Trg pet bunara, Trg tri bunara, crkvu sv. Donata, crkvu sv. Stošije i Morske orgulje.
Treći dan putovali smo u Sokolarski centar u Dubravi kod Šibenika. Ondje nas je zabavio Emilio Menđušić sa zanimljivom prezentacijom o sovama i sokolovima. Nakon sova i sokola posjetili smo Šibenik.  Razgledali smo crkvu sv. Jakova i gradske zidine. Pri povratku u Biograd posjetili smo Slapove Krke, gdje nas je očarala ljepota tog nacionalnog parka.
Nakon još jedne (ne)prospavane noći posjetili smo otok Vrgadu. Zanimljivost tog otoka jest da na malom mjesnom groblju stoji crkvica stara 1000 godina te da on preko zime ima samo 300 stanovnika. Na putu na otok vidjeli smo dupine kako se radosno igraju i skaču za nama.
Očekivano, posljednji dan jako je brzo došao. Kao što ljudi kažu, a to ponavljaju sve generacije koje su bile na maturalcu: „SVe što je lijepo, kratko traje!“