____________________________________________________ Nagrada za eko akciju... NAJBOLJI MEĐU 105 ŠKOLA

Autor: Marinko Plazibat, 18. 6. 2011.

Napisala: Dorotea Šalić, 6.a

Na dodjeli nagrada Green City Awards školama i tvrtkama koje su se istaknule u ekološkim aktivnostima, održanoj 16. lipnja 2011. u Zagrebu, sudjelovala je i naša škola. Zaslužili smo to osvojivši prvo mjesto u akciji prikupljanja starog papira pod nazivom „Zeleni korak“, kad smo prikupili 22,13 tona staroga papira. Priznanje su primili učenici 6.a razreda Karla Generalić, Robert Marković, Matija Minarik i Dorotea Šalić, kao predstavnici najuspješnijega razrednog odjela u toj akciji, zajedno s ravnateljicom Blaženkom Jelaš, razrednicom Božanom Čičak i učiteljicom Gordanom Omejec.U toj je akciji sudjelovalo 105 hrvatskih škola (...)

(...) Budući da smo imali dovoljno vremena i za obilazak grada, prije dodjele šetali smo Trgom bana Josipa Jelačića, penjali se žičarom, bili u crkvi sv. Marka te prošli kroz Kamenita vrata.  Oduševila nas je kuća u kojoj žive majka i sestra učiteljice Omejec. Naime, kuća je sagrađena prije nekoliko stoljeća  i zaštićena je - ne smije joj se  mijenjati  izgled. U njenomu podu postakljen je otvor za prolaz, odnosno bunar  dubok 13 m  na dnu kojega protječe potok Medveščak.

Nakon toga smo na dodjeli -  na kojoj se nastupili glazbenici Ivana  Husar i  Massimo Savić – dobili priznanja, a naknadno će svaki učenik dobiti i dar sponzora – to su Konzum, Zagrebačka banka i Vip.

Dorotea Šalić, 6.a