__________________________________________________ Obilježavanje Dana planeta Zemlje… „JEDAN ŠKOLSKI SAT ZA PLANETE ZEMLJE SPAS"

Autor: Marinko Plazibat, 20. 4. 2011.

Natjecanjem učenika trećih razreda osnovnih škola u eko-igrama, koje je organiziralo Komunalno poduzeće UNIKOM d.o.o. u suradnji s Gradom Osijekom, 18.travnja 2011. na Trgu Ante Starčevića je obilježen je Dana planeta Zemlje. Učenici su se natjecali u sljedećim igrama: Slaganje eko-poruka, Igra papirko, Voda je izvor života, Igra razvrstavanja  te Triciklijada.

Učenici OŠ „Retfala“ Ivan Mihaljević i Mia Suknović (3.d) najbrže su složili eko-poruke od ponuđenih riječi koje su bile ispisane na stiropor kockama i osvojili prvo mjesto (...)

Dubravka Pivac, učiteljica razredne nastave

(...) Za osvojenu pobjedu dobili su fotoaparat i medalje koje su učenike posebno razveselile. U najzanimljivijoj igri, Triciklijadi, naši učenici Marko Kujundžić i Monika Kleiber osvojili su drugo mjesto te su nagrađeni poklon-bonomom za pet sadnica koje će uljepšati dvorište naše škole. U toj igri jedan natjecatelj vozio je tricikl, a drugi se nalazio u košari. Zadatak je bio što brže doći do cilja.
Osim navedenih učenika u natjecateljskoj ekipi naše škole bili su i Ena Pernar i Antun Brkić(3.d), Marko Kovačević i Nika Ivezić(3.a) te Lovren Drnasin i Barbara Vuksanović (3.b). Oni su se natjecali  u igrama Papirko, Voda je izvor života i Igri razvrstavanja.

Našim učenicima posebno se svidio ovakav oblik obilježavanja Dana planeta Zemlje, ponajviše zbog postignutih uspjeha,ali i zato što je ovim igrama postignut ujedno natjecateljski, zabavan i edukativan način rada.

Sve nazočne na početku programa, u kojemu su uz osnovnoškolce sudjelovali i osječki umirovljenici, pozdravio je gradonačelnik Krešimir Bubalo. Program je ostvaren uz potporu Udruge za zaštitu prirode i okoliša Zeleni Osijek, Prijatelja okoliša Osijek, Centra za kompost te izviđačkim klubovima "Javor" i "Slavonski Hrast" te GPP-a koji je za sve natjecatelje organizirao besplatan prijevoz tramvajem ili autobusom.

Dubravka Pivac, učiteljica razredne nastave