_________________________________________________ Posjet Vodovodu Osijek...UGODNO I POUČNO ISKUSTVO

Autor: Marinko Plazibat, 31. 3. 2011.

Povodom Dana voda u utorak,  22. 3. 2011. učenici trećih razreda i njihove učiteljice Dragica Tomić, Ružica Jerbić, Dubravka Pivac i Tanja Nemčanin posjetili su Vodovod Osijek. Tamo su ih dočekali direktor Vodovoda Ljubomir Novoselić i gradonačelnik Grada Osijeka Krešimir Bubalo.
Ljubomir Novoselić djecu je ukratko upoznao s djelatnošću tvrtke Vodovod Osijek te strpljivo odgovarao na njihova pitanja (...)

Tanja Nemčanin, učiteljica razredne nastave

(...) Gradonačelnik je pohvalio ovakve posjete kao oblike izvanučionične nastave jer se na taj način snažnije osvještava važnost očuvanja pitke vode i vode općenito.

Nakon što smo se podijelili u dvije skupine, kroz pogone tvrtke Vodovod Osijek proveo nas je Mijo Birčić, rukovoditelj Radne jedinice pogona za proizvodnju pitke vode. Objasnio je kako Osječani piju vodu iz bunara koji se nalaze izvan Osijeka, a čija je dubina između 150 i 180 m. Ta se bunarska  voda cjevovodima dovodi do tvrtke Vodovod Osijek gdje se raznim procesima filtrira i pročišćava te se dalje distribuira u kućanstva.
Na kraju je svaki učenik dobio dar - blok za pisanje i podmetače za čaše te bombone. Stoga je ovaj posjet svim učenicima bilo i ugodno i poučno iskustvo.

Tanja Nemčanin, učiteljica razredne nastave