_______________________________________________ Održana su školska natjecanja... ŠKOLA BISTROOKIH GENIJALACA

Autor: Marinko Plazibat, 17. 2. 2011.

Kao što je uobičajeno, i ove su se školske godine mnogi naši učenici odazvali na školska natjecanja iz različitih predmeta. Sva su školska natjecanja su završila, a učenici koji su se kvalificirali na županijska natjecanja se ne mogu na prste nabrojati.
Na Županijskom natjecanju iz hrvatskoga jezika predstavljat će nas učenica 8.b razreda Emma Štern, koja je prošle godine postigla sjajan uspjeh – odlazak na Državno natjecanje, zajedno sa svojom mentoricom Gordanom Lušić. U engleskom jeziku najuspješnije su učenice 8.b Marina Leko i Tea Magdić, koje (...)
 Ivan Vranješ, 7.b

Održana su školska natjecanja

ŠKOLA BISTROOKIH GENIJALACA

Na Županijskom natjecanju iz hrvatskoga jezika predstavljat će nas učenica 8.b razreda Emma Štern, koja je prošle godine postigla sjajan uspjeh – odlazak na Državno natjecanje, zajedno sa svojom mentoricom Gordanom Lušić. U engleskom jeziku najuspješnije su učenice 8.b Marina Leko i Tea Magdić, koje na Županijsko natjecanje idu s mentoricom Božanom Čičak. Luka Abičić,  Valentino Palić i Bruno Pavlinović (8.a) te Aleksanda Milenković (8.d), čija je mentorica Martina Matijević, već su sudjelovali na Županijskom natjecanju iz njemačkoga jezika. Najupješnija je bila Aleksanda Milenković, koja je zauzela peto mjesto.

U znanju iz matematike natjecat će se najviše najviše, čak četvero naših učenika: Petra Ćutek (4.b), čija je mentorica Lidija Kuštro, te Ana Kišmartin (7.b), Filip Tolj (7.c) i Lovro Dobrošević (8.c) – njihova je mentorica Radojka Podunavac. Ne zaostajemo ni u kemiji - dalje su se plasirali Stela Kraus i Ivan Marjanović (7.a) te Monika Bizacki i Lovro Dobrošević (8.c), čija je mentorica Zdenka Dijanović... Na Županijsko natjecanje iz fizike ide (opet) Emma Štern - mentorica je Tomislava Jukić.

U povijesti smo također bili uspješni. Prigodu za izboriti odlazak na državno natjecanje imat će Iva Škojo (7.c), čija je mentorica Ljubica Potkovac, te Mato Kapular (8.d), čija je mentorica Maja Ličanin. Iva Škojo, kao i Stela Kraus (7.a) borit će se za što bolji plasman i na Županijskomu natjecanju iz zemljopisa; njihov je mentor Mirko Andrić.

Ivan Vranješ, 7.b