_________________________________________________ Klapa Retfalačka maslina dobila gitaru... SADA SMO VRLO RASPJEVAN RAZRED

Autor: Marinko Plazibat, 9. 2. 2011.

Na DM-ovom ovogodišnjem popisu kandidata za natječaj talentiranih glazbenika našla se sa svojom snimkom i naša popularna klapa Retfalačka maslina koju čine dečki iz 8.d. Riječ je o natječaju na kojem je glavna nagrada, ni više, ni manje - gitara.  A nju su u ponedjeljak, 31. siječnja u našoj školi primili – upravo oni.
Nakon i više nego uspješnog nastupa i konačne pobjede na školskom šouu OŠ „Retfala“ traži svoju zvjezdu klapa je iznijela prijedlog o sudjelovanju na natječaju. Naizgled bezazlena ideja na satu razrednika prerasla je u djelo. Snimku smo poslali pa što bude, bit će. I bilo je.
Cijeli 8.d i njegovu (...)
Andrea Rakitić, 8.d

Klapa Retfalačka Maslina dobila gitaru

SADA SMO VRLO RASPJEVAN RAZRED

Cijeli 8.d i njegovu razrednicu Tomislavu Jukić ugodno je iznenadila vijest da je dražesna gitara pripala upravo našim dečkima. Ruku na srce, gitara nije neka poznata marka, ali nije ni drlog koji se može nabaviti na svakom uglu.

Veći dio sljedećeg sata glazbenog proveden je u divljenju, maženju i, naravno, uštimavanju gitare. Da ćemo se s njom slijedećih sati dobro zabaviti, uopće nije upitno. Sada ćemo u svirku naše darovite učiteljice Ferić ubaciti malo pratnje i ritma. Pomalo revolucionarno - oko toga se svi slažemo.

Andrea Rakitić, 8.d