« Siječanj 2021 »

Natječaj "Postani umjetnik Dunava" HANA KOVAČEVIĆ NAJBOLJA U HRVATSKOJ
Autor: Marinko Plazibat, 30. 11. 2020.

Na državnom natječaju "Postani umjetnik Dunava", u kategoriji "karta", učenica 8.a razreda OŠ "Retfala" Hana Kovačević osvojila je prvu nagradu. Prvi je ovo put da naši učenici, pod mentorstvom učitelja Mirka Andrića, sudjeluje na ovome natječaju, a osim Hane prijavili su se i učenici Marko Matičić i Roko Šustek iz 8.b razreda. Svi su izrađivali svoju kartu prostora uz Dravu s vlastito osmišljenim znakovima i pričom te točnim podacima o usmjerenju i mjerilu karte.
    Državni pobjednici natječu se sada s pobjednicima iz 15 europskih država koje pripadaju slivu Dunava. Rezultate s te razine očekujemo uskoro.

U nastavku možete pročitati cjelovito priopćenje koje smo dobili iz Udruge Zeleni Osijek, organizatora natjecanja za RH, a prilažemo i nagrađenu Haninu kartu.

Proglašeni pobjednici internacionalnog dijela natječaja „Postani umjetnik Dunava 2020.“

„Postani umjetnik Dunava 2020.“ natječaj je koji potiče djecu da stvaranjem umjetničkih djela bolje upoznaju lokalne rijeke i izraze se u komentiranju budućnosti njihovog okoliša, a koji je od 2004. godine ujedinio tisuće djece iz područja dunavskog sliva.

Ove godine, sudionici su se natjecali u dvije dobne skupine – juniori (od 6 do 11 godina) i tinejdžeri (od 12 do 18 godina) te u tri kategorije: umjetničko djelo, video i ovogodišnjem novitetu, karti. U natječaju je sudjelovalo 109 učenika iz 13 škola diljem Republike Hrvatske, od kojih 58 juniora i 51 tinejdžera. Sveukupno je zaprimljeno 39 radova – 19 u kategoriji umjetničko djelo, 4 videa i 16 mapa.

Pobjednice internacionalnog dijela natjecanja u kategoriji umjetničko djelo su učenice Leda Igrić i Mia Sinković iz OŠ Antun Nemčić Gostovinski iz Koprivnice (uzrast junior) i učenica Anamarija Knez iz Druge srednje škole Beli Manastir (uzrast tinejdžeri).

Drugo mjesto odnijeli su učenice 4.b razreda Petra Markanović, Petra Vujević i Iva Vranješ iz OŠ Josipovac (uzrast junior) i učenici Ante Jekić, Karlo Mihaljević, David Plečić i Fran Čolić iz Medicinske škole Osijek (uzrast tinejdžeri). Treće mjesto pripalo je učenicima 2. b razreda OŠ Josipovac – Luki Bratiću, Petri Cerić, Ani Gusić, Josipu Horvatu, Bruni Junušić, Grguru Kelavi, Stjepanu Kostadinoviću, Marti Marinović, Petri Mihaljević, Mateju Šašvariju, Dunji Šebenji, Jakovu Varžiću, Jurju Vrcanu, Ivi Vujević i Leu Zgrebecu (uzrast juniori). U kategoriji tinejdžeri, treće mjesto dijele učenica Lana Velečković iz OŠ Antuna Bauera iz Vukovara i 6. a razred OŠ Stjepana Bencekovića.

Pobjednice internacionalnog dijela natjecanja u kategoriji video su učenice Sara Cvitan, Greta Piškulić i Eva Zamarin iz OŠ Jurja Šižgorića iz Šibenika (uzrast junior) te učenici Katarina Bošnjak, Ana Čorak, Doroteja Jonov, Katarina Kojčinović, Isidora Lazić, Jovana Serdar, Danijela Subotić, Milan Subotić i Dimitrije Vladić iz Gimnazije Vukovar (uzrast tinedjžeri).

Drugo mjesto najboljeg video uratka uzrasta tinejdžeri pripalo je učenici Gimnazije Vukovar Klari Hardi, dok su na trećem mjestu učenici Ante Jekić, Karlo Mihaljević, David Plečić i Fran Čolić iz Medicinske škole Osijek.

Pobjednica internacionalnog dijela natjecanja u kategoriji karta učenica je OŠ Retfala iz Osijeka, Hana Kovačević.

Na drugom mjestu nalazi se Nikolina Šlatka, dok je treće mjesto pripalo Lani Pavlin, obje učenice OŠ Milana Langa iz Bregane. U kategoriji karta natjecali su se učenici uzrasta tinejdžeri.

Proglašenjem pobjednika internacionalnog dijela natječaja „Postani umjetnik Dunava 2020.“ završena je prva faza natjecanja, a pobjednički radovi dalje sudjeluju na međunarodnoj razini na kojoj svima želimo puno sreće!

Hana_KovaCevic,_8.a_-_nagra_ena_karta.pdf (165.32 KB)