« Studeni 2020 »

Dani Erasmusa 2020.
Autor: Marinko Plazibat, 23. 10. 2020.

U cijeloj Europi i šire 15., 16. i 17. listopada 2020. godine obilježavaju se 4. Dani Erasmusa. Prilika je to da organizacije (većinom škole) pokažu svoje primjere rada, osvrnu se na proteklo razdoblje i aktiviraju suradnju s partnerima.

Unatoč specifičnim uvjetima ove godine, velik je broj primjera kako su škole obilježile ove dane o čemu saznati više možete na eTwinning stranicama te na stranicama Dana Erasmusa:

Među gotovo 5000 organizacija koje su prijavile sudjelovanje nalazi se i naša škola. U suradnji s učenicima, partnerima i članovima Tima za projekte organizirali smo niz događanja.

Evo malo informacija i o našem Danu Erasmusa:

1. 10:30 -11:30 održan je on-line susret naših učenika iz KA2 projekta Eco Herit@ge Matters s partnerima iz Grčke, Italije i Rumunjske.

Susret je unatoč tehničkim poteškoćama prošao u veselom i svečanom tonu, a učenici su imali priliku podijeliti svoja mišljenja o važnosti i značenju Erasmus programa. Učenici sudionici Ekokluba iz navedenog projekta nekoliko su prethodnih dana imali priliku navesti tri riječi koje povezuju s Erasmus programom. Od tih je riječi uz pomoć aplikacije „The Word Art“ izrađen slikovit crtež planeta Zemlje. Isto su učinili i svi partneri iz projekta te time sudjelovali i u Code Week tjednu.

2. 12:30 održano je otvaranje novog Erasmus+ kutka.

Zbog prenamjene nekadašnjeg Erasmus+ kutka, naš je program dobio novo mjesto. Iako malo, ono je kreativno osmišljeno te mu je, uz pomoć učenika 8. razreda koji pohađaju Darovitu skupinu i Ekoklub naših projekata, učiteljice Ivane Dolaček, učitelja Mirka Andrića i pomoćnog osoblja, udahnut novi obnovljivi duh. Otvaranju Erasmus+ kutka prisustvovali su članovi i članice Tima za projekte.

3.  Tijekom dana održano je objavljivanje videouradaka i on-line "crteža" u kojem učenici odgovaraju na pitanje "Što Erasmus znači za mene?"

Kao dio Code Weeka izrađen je velik broj pripadajućih materijala koji prate Erasmus+ dan: evaluacijski video KA2 Eco Herit@ge projekta, slikoviti crteži sačinjeni od riječi u „The Word Art“ aplikaciji te knjižica koja obuhvaća sažetak aktivnosti u „Storyjumper“ apliaciji. Sve to je tijekom dana objavljeno na eTwinning stranicama projekta, na društvenim mrežama i  mrežnim stranicama škola partnerica.

Poveznica na naš događaj povodom Dana Erasmusa:

Kreativni video izrađen trudom svim partnera možete vidjeti ovdje:

Mirko Andrić