« Studeni 2020 »

Dani kruha, dani zahvalnosti Bogu za plodove zemlje
Autor: Marinko Plazibat, 19. 10. 2020.

Imamo li zaista dane u kojima smo zahvalni Bogu za plodove zemlje, za kruh, za sve što nam Bog daruje, za sve što imamo?

Svake godine u našoj školi pokušavamo odgovoriti na to pitanje i prisjeti se svega za što trebamo zahvaljivati, barem jedan dan u godini. U holu škole postavljena je izložba s jesenjim darovima zemlje, koje Bog obilno daruje, te rada ruku čovječjih, ali i podsjetnik da nam Bog daje hranu za vječni život.

Naš dan zahvalnosti  bio je 14. Listopada 2020. Iako zbog epidemioloških mjera i Covida 19 nismo imali poseban program u holu škole ili tematski dan,  kao što smo to običavali prethodnih godina, imali smo skroman, ali lijep blagoslov i molitvu našeg kapelana Matije u 7.c razrednom odjelu na satu Vjeronauka vjeroučiteljice Ljiljane Mandurić. Kapelan je pročitao kratak tekst iz Božje riječi, pomolio se i blagoslovio stol pun hrane, djecu, nastavnike i ravnatelja Igora Kopića koji je također bio nazočan blagoslovu, te smo zahvalno blagovali.

Istoga dana nastavnica Mandurić organizirala je u našoj školi humanitarnu akciju za siromašne i potrebite stanovnike našega grada, i skupljala se trajnija hrana. Naši učenici i njihovi roditelji uvijek nesebično daruju od sebe za druge, i na tome im veliko hvala.

Zahvalna Bogu na učiteljskom pozivu, dobrim učenicima, radnim kolegama i ravnatelju!

Ljiljana Mandurić