Više o njima i njihovu sprječavanju pogledajte u priloženomu dokumentu koji nam je poslala školska liječnica.

POPIS UDŽBENIKA

Prilažemo vam popis udžbenika za školsku godinu 2018./2019.

RAZGOVORI UGODNI

- Učitelji Martina Matijević, Maja Holoker, Radojka Podunavac, Ivona Ferić, Dijana Kovaček, Spomenka Grgić, Ljubica Potkovac, Sandra Vehabović, Irena Čerba, Sanda Slivac, Mirko Andrić, Mario Brozd, Goran Matasović i Luka Rimac te pedagoginja Mirjana Žnidaršić

. Sanda Ham, hrvatska jezikoslovka:
PRIVATNI JE JEZIK INTIMA, JAVNI JE ZAJEDNIŠTVO

- Ines Banjari, predavač na Prehrambeno-tehnološkom fakultetu u Osijeku

« Listopad 2018 »

"Osijek, grad bez gladnih“ NAPUNIMO HLADNJAK
Autor: Marinko Plazibat, 9. 11. 2017.

Humanitarna udruga Auksilium iz Osijeka, na čelu s gospodinom Marijanom Gubinom, pokretač je humanitarne akcije „Osijek, grad bez gladnih“. Kao partnera u projektu pozvali su OŠ "Retfala".

Cilj projekta je prikupljanje i pružanje pomoći,  hrane i higijenskih potrepština te njihovo kontinuirano prikupljanje za  potrebite građane našega grada kako bi svaki stanovnik, posebno onaj u potrebi, barem određene dane u godini imao ono nužno za život.

U tu je svrhu 8. 11. 2017. godine u holu naše škole postavljen je „hladnjak“ spomenute udruge. „Hladnjak“ je ovdje sinonim mjesta za pohranu hrane. On na inovativan i simpatičan način zamjenjuje kutije, ormare, klupe i druga mjesta za odlaganje hrane. „Hladnjak“ je oblijepljen naljepnicama udruge te na taj način  potiče sve učenike i zaposlenike škole  na humanitarno djelovanje.  U njega se ne može odlagati hrana koja je kvarljiva, nego samo namirnice koje su nekvarljive; brašno, ulje, tijesto, čaj, limenke, kava, slatkiši, šećer, koje se odlažu u donji dio hladnjaka, kao i higijenske potrepštine: pasta za zube, sapun, prašak, četkice, tekućina  za pranje posuđa i slično, koje se odlažu u gornji dio hladnjaka. Projektom se želi potaknuti i filantropija, tj. pomaganje svaki dan u godini.

Projekt će trajati u cijeloj školskoj 2017./2018. godini, a nositelji projekta u našoj školi su učiteljica Ljiljana Mandurić te učenici sedmih razreda Domagoj Babić, Ana Vuksan, Ema Ilić, Klara Fišbah, i  Nika Pejić, kao skupina humanitaraca naše škole.

Molimo sve učenike, njihove roditelje i djelatnike Škole da se uključe u ovaj humanitarni projekt pomoganjem potrebitim građanima našega grada, te da prema svojim mogućnostima „pune“ hladnjak spomenutim namirnicama.

Ljiljana Mandurić, učiteljica vjeronauka