Dan kruha, peciva, zahvalnosti i - kravata!

Autor: Igor Kopić, 19. 10. 2023.

Dana 18. 10. 2023. godine u našoj su se školi obilježavali Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje te Svjetski dan kravate. A riječ-dvije o tome kako nam je bilo toga nesvakidašnjeg dana, napisali su nam naši učenici.

"Svi su učenici od kuće donijeli ponešto za jesti, u pripremi čega su im najčešće pomagali roditelji, djedovi i bake. Cijeli je hol škole toga dana bio ispunjen finim kiflicama, vaflima, kroasanima i pecivima koje je svećenik zatim blagoslovio.

Iako smo pod svakim odmorom išli u hol i uzimali hranu za jesti, nije se sve pojelo, pa su ostatak učenici odnijeli kući.

Povodom Svjetskog dana kravate učenici i učitelji nosili su kravate, a povjesničari 6. razreda kratkim su nas predavanjem naučili ponešto o prošlosti kravate."

Elena Baranić, 5. c

"Dana 18. 10. 2023. godine u našoj se školi obilježavao Dan kruha. Djeca su donijela peciva koja je svećenik potom blagoslovio. U humanitarnoj akciji skupljali smo hranu za siromašne koju smo zatim donirali udruzi 'Rijeka ljubavi'.

Uz Dane kruha obilježavali smo i Dan kravate, stoga smo posudili kravate od naših očeva te njima ispunili cijelu školu."

Lorena Grof, 5. c

"Dana 18. listopada u školu smo donijeli kruh, peciva i slastice. Nakon što smo poslušali prigodnu recitaciju, svećenik je započeo molitvu te posvetio sve što smo donijeli.

Svakoga smo odmora jeli blagoslovljenu hranu, a kako se toga dana u našoj školi obilježavao i Dan kravate, mladi su nam povjesničari ispričali priču o kravatama, što nam je bilo jako zanimljivo."

Ante Ogrebić, 5. c

A najmlađi među nama, osim što su uz pomoć svojih roditelja, baka i djedova ispunili stolove ukusnim i lijepo aranžiranim pecivima i slasticama, sudjelovali su i na satu izvannastavne aktivnosti u obilježavanju Svjetskoga dana kravate izradom "Moje kravate iz mašte". Bio je to dan kojega ćemo se svi još dugo sjećati!