Autor: Igor Kopić, 17. 10. 2023.

U srijedu, 18. 10. 2023. g. obilježit ćemo Dan kruha, dane zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici trebaju doći u školu prema rasporedu (u 8:00 ili u 14:00 sati). U objema smjenama održat će se kratak program, blagoslov kruha te humanitarna akcija prikupljanja hrane za potrebite (nekvarljivi proizvodi - brašno, šećer, ulje, limenke, tijesto, riža, palenta, griz, dječja hrana, kava, čaj, slatkiši i slični proizvodi).

Zbog navedenog, prvi sat počet će u 8:15 ili u 14:15. Učenici u dogovoru sa svojim razrednicima uređuju jedan stol u holu pecivima, kolačima, kruhom, koje mogu sami pripremiti ili uz pomoć svojih mama i baka te ih donijeti po dolasku u školu. Toga dana nema užine.

Sve doneseno blaguje se tijekom svih odmora (ne nosi se u učionice), osim zadnjeg, kada učenici trebaju pospremiti stolove i ostaviti ih praznim i urednim.

Po nekvarljivu hranu za potrebite koju učenici donesu doći će tijekom nastave učenici koje će poslati vjeroučiteljica Ljiljana Mandurić.

Taj dan obilježavamo i Svjetski dan kravate. Povjesničari 6. razreda održat će kratko predavanje o povijesti kravate tijekom prvog velikog odmora u objema smjenama (8:45 i 14:45).