Autor: Igor Kopić, 12. 10. 2023.

Obavijest za učenike, učitelje i ostale djelatnike OŠ „Retfala“

Dana 13. 10. 2023. godine u razdoblju od 11:00 do 13:00 sati održat će se vježba evakuacije i spašavanja povodom obilježavanja Međunarodnog dana smanjenja rizika od katastrofa. Sve aktivnosti održavaju se normalno do trenutka oglašavanja signala (alarma) kada započinje vježba evakuacije i spašavanja.

Prilikom održavanja vježbe svi prisutni u građevini dužni su pridržavati se sljedećih uputa:

1. Davanjem signala započinje vježba evakuacije i spašavanja.

2. Izdavanjem signala svi prisutni dužni su u miru i bez panike napustiti svoje prostorije te krenuti prema najbližem izlazu iz građevine.

3. Prilikom izlaska iz prostorija u prostore hodnika i stubišta kretati se u smjeru izlaza krajnje oprezno, bez trčanja i naguravanja.

4. Slušati upute osoba za rukovođenje evakuacijom.

5. Okupiti se na zbornom mjestu, a ono je na nogometnom igralištu u dvorištu škole.

6. Na zbornom mjestu formirati grupe radi lakšeg prebrojavanja (po razredima), a ostalo osoblje formira posebnu zajedničku grupu. Obavezno ponijeti bočicu vode.

7. Prijaviti rukovoditeljima evakuacije, eventualno, osobe koje nisu uspjele doći na zborno mjesto.

8. Sačekati obavijest rukovoditelja za povratak u zgradu škole.

Na kraju će se održati pokazna vježba interventnih službi.

Vježba evakuacije i spašavanja održava se temeljem Zakona o zaštiti na radu (Narodne novine 71/14, 118/14, 154/14.) te sukladno istome sve prisutne osobe u prostorima škole dužne su sudjelovati u vježbi. Osobe koje se nalaze izvan građevina, a nalaze se na prostoru škole, također su dužne sudjelovati u vježbi.

učiteljica Ivana Dolaček