> rez5  > učitelji
Učitelji

__________________________________________________ Razgovor s Martinom Matijević, učiteljicom engleskoga i njemačkoga jezika... BILA SAM JEDAN MALI ZLOĆKO

Autor: Marinko Plazibat, 4. 3. 2011.

Uvijek nastojim u sat ubaciti po koju šalu i pričicu jer je onda sat bolji i zabavniji, a i učenici su onda opušteniji. Volim da postoji poštovanje, jer ja poštujem učenike i želim da i oni mene poštuju. Jako volim upoznati učenike da znam kako im pristupiti.

U spontanom i opuštenom razgovoru s učiteljicom Martinom Matijević, jednom od onih učitelja koji na oproštajima učenika osmih razreda dobivaju najviše pljeska, doznali smo mnogo njenih malih tajni o radu s učenicima i privatnim zanimanjima (...)

razgovarala Daria Lekšan,  7.a

(...) Čuli smo da odlazite iz škole. Pa kako to?

Haa?? Ma  to je laž!!

Vidite li se u budućnosti u istom poslu?

Zasad da, jer sam u njemu sretna i zadovoljna. Otići ću tek kada mi taj osjećaj nestane.

Koliko volite svoj posao i koliko volite li raditi s djecom?

Baš jako volim raditi s djecom ijako volim svoj posao.

Kako ste se odlučili biti učiteljica?

Zapravo prvo nisam htjela biti učiteljica. Ali kad sam počela raditi u osnovnoj školi, to mi se činilo jako zanimljivo i dobro, tako da sam ostala učiteljica. Nadam se – dobra.

Opišite nam jedan vaš radni dan.

Ustajem u 7 sati, pijem kakao. U 7,20 lagano idem do škole, u 8 startam u učionicu i čekam što će mi dan donijeti.

NIŠTA BEZ ŠALE

Kakav je osjećaj upisivati jedinice?

Jako mi je teško i to ne volim.

Kako pristupate radu i učenicima? Je li vam se ikada dogodilo da vam je nastavni sat prošao samo na priči i šale?

To mi se zna dogoditi. Inače, uvijek volim u sat ubaciti po koju šalu i pričicu jer je onda sat bolji i zabavniji, a i učenici su onda opušteniji.Volim da postoji poštovanje, jer ja poštujem učenike i želim da i oni mene poštuju. Jako volim upoznati učenike da znam kako im pristupiti.

Kako se učenici ponašaju prema vama?

Zasad jako dobro. Nisam do sada imala neko negativno iskustvo i nadam se da ga neću ni imati.

Zašto baš engleski i njemački jezik?

Imala sam prigodu živjeti u Njemačkoj te sam tamo zavoljela njemački jezik, a engleski sam zavoljela kroz crtiće, filmove i, naravno, kroz pjesme.

Što slušate? Što mislite o sadašnjim trend pjevačkim idolima mladih?

Volim rock glazbu. Od bendova slušam Coldplay, Red Hot Chilli Peppers... Mislim da glazbu treba slušati baš zbog nje same a ne zbog pjevača, jer su pjevači ljudi kao mi, ni bolji ni lošiji, i ne moraju nam i najčeće ne trebaju biti uzori.

Volite li putovati? Gdje ste sve bili?

Jako volim putovati. Bila sam u Mađarskoj, Francuskoj, Austriji, Njemačkoj, Engleskoj, Češkoj, Švicarskoj...

Jeste li ikad razmišljali o životu u inozemstvu? I gdje bi to bilo?

Jesam. Tijekom studija to sam i iskusila. Ali ne bih otišla nigdje jer previše volim Osijek. A ako bi se na odlazak odlučila, vjerojatno bih izabrala živjeti u Americi ili Njemačkoj.

NOGOMET SAM IGRALA NEUSPJEŠNO

Navedite nam neke vaše mane i vrline.

Mane su mi što prebrzo i previše pričam, te previše razmišljam, a vrline su da poštujem svakoga.

Jeste li se ikada u životu jako osramotili?

Jesam, nekoliko puta u životu, ali sam to preživjela i sad se tome rado nasmijem.

Kakvi ste bili u djetinjstvu?

Bila sam brbljava, hiperaktivna, jako sam se voljela družiti s prijateljima. Voljela sam biti vani cijelo vrijeme, a bila sam i jedan mali zloćko. :D

Vaš najdraži i najmanje drag nastavni predmet?

Najdraži su mi bili hrvatski jezik, njemački jezik i engleski jezik, a najmanje draga fizika.

Pamtite li svoju prvu jedinicu?

Prvu baš i ne, ali ih pamtim. Bilo ih je podosta. :/

Volite li životinje? Imate li kućnog ljubimca?

Obožavam životinje. Imam 2 psa - Plutona i Tajsona.

Kakav stil oblačenja volite? Kako se odijevate izvan posla?

Ležerno športski. Manje-više kao i za posao.

Kada ste se prvi put zaljubili?

Prva prava ljubav pojavila se dosta kasno, krajem  srednje. Onda sam se baš ono pravo zaljubila.

Kakve filmove volite gledati? Koji vam je najdraži?

Komedije i drame. Imam puno najdražih filmova tako da ne mogu izdvojiti jedan.

Koji sport najviše volite? Jeste li ga ikada zaigrali sa učenicima?

Najviše volim odbojku i košarku. Igrala sam s učenicima graničara i nogomet - vrlo neuspješno.

Što volite jesti? Koje vam je najdraže jelo? Volite li kuhati?

Sve volim jesti. Najdraža jela... Naravno, sve zdravo: pizza, hot dog, hamburger, lazanje... Kuhati volim za prijetelje i obitelj.

Kako održavate tako dobru liniju?

A, hvala.. Pa, samo sam cijelo vrijeme aktivna i u pokretu.

razgovarala Daria Lekšan,  7.a