> rez5  > svijet
Svijet

___________________________________________________ Antun Brkić u Legolandu… OSVOJIO 70 GRAMA ZLATA!

Autor: Marinko Plazibat, 18. 9. 2012.

Napisala: Lucija Ferenc, 5.d

Legoland, zabavni park blizu grada Ulma u Njemačkoj,  otvoren je kao izložba kućica i poznatih svjetskih građevina iz cijeloga svijeta napravljenih od lego kockica. Za boravka u Njemačkoj, u svibnju 2012. posjetio ga je i naš učenik Antun Brkić iz 5.b.
Kako nam je rekao, sve je puno radionica, kafića, trgovina, restorana i štandova. Vidio je kipove mnogih slavnih osoba, od kojih je izdvojio glavu Alberta Einsteina, Michaela Jordana te neke slavne glumice (...)

Dva puta vozio se u vrtuljku šalicama i bilo mu je odlično. Antun nije sudjelovao u ni u kakvim nagradnim igrama, ali je osvojio prvo mjesto u traženju zlata na starinski način. Skupio ga je čak 70 grama!

Nažalost, u Legolandu bi mogao boravio i  nekoliko dana, no bio je ondje samo jedan dan. Obiteljsku ulaznicu kupili su preko interneta, a cijena je iznosila 128 eura.