> rez5  > sport
Sport

___________________________________________________ Gimnastičar Mauro Nemčanin… OPET DONIO ZLATA

Autor: Marinko Plazibat, 4. 12. 2011.

Napisala: Marija Škojo, 6.c

Na Prvenstvu Hrvatske u športskoj gimnastici, održanom 26.11.2011.  u malom mjestu Nedelišće kod Čakovca, učenik 6.b razreda Mauro Nemčanin osvojio je dvije zlatne medalje. To i ne čudi jer je Mauro i prethodnih godina na različitim natjecanjima u gimnastici osvojio četrnaest medalja, a od toga oko osam zlatnih. Ovaj put uspjeh je veći jer je Mauro na početku ove školske godine iščašio vrat te je morao mnogo manje trenirati (...)

Mauro jako voli gimnastiku i, kao i prijašnjih godina, ponosan je na svoje uspjehe. Nada se da će ih još mnogo ostvariti. Gimnastika nije lagan sport, ali Mauro vježbe radi s lakoćom, a tek mu je dvanaest godina.

Veliko je zadovoljstvo imati ovako velike talente u našoj školi, a imamo ih – ali u drugim sportovima – još.