> rez5  > natjecanja
Natjecanja

_____________________________________________ Županijski LiDraNo… ODLIČNO SMO RADILI

Autor: Marinko Plazibat, 25. 2. 2013.

Napisala: Helena Čavlović, 8.b

Najbolji osnovnoškolski literati, novinari, recitatori i glumci iz naše županije okupili su se 19. veljače 2013. u OŠ Antuna Mihanovića u Osijeku na županijskoj smotri LiDraNo. Naša je škola imala uspješne predstavnike, koji su predloženi za državnu smotru u skoro svim kategorijama (...)

S igrokazom Dado i Goga u kategoriji skupnih dramsko – scenskih izraza to je uspjelo našoj dramskoj družini. Čine ju učenici 6.a razreda Jona Zupković, Donat Tolj, Vedran Vukić, Manuela Blažević, Helena Vlaškovac kao glumci, Domink Flačer koji se brinuo za zvučen efekte, te Dominik Mršo, Marina Hering, Anamarija Lagator i Filip Žulj, koji su bili zaduženi za scenografiju. Njihova je voditeljica učiteljica Irena Čerba.

Sa samostalnim novinarskim radom Dobrodošli u (ne)poznato nastupila je Helena Čavlović (8.b). Ovaj rad također je predložen za državnu smotru, ko i oba naša školska lista – tiskani KBG i web izdanje KBG-a. Osim Helene, uredništvo je predstavljala i Kristina Čavlović (6.a). Njihovi su voditelji učitelji Maja Holoker i Marinko Plazibat.

Premda nije predložena na državnu smotru, u kategoriji pojedinačnoga scenskoga izraza uspješno je nastupila Marija Škojo (7.c), čija je voditeljica učiteljica Sanda Slivac.