Osnovna škola "Retfala" Osijek

> rez5  > natjecanja
Natjecanja

__________________________________________________ Gradsko natjecanje u atletici… NAJBOLJE BACILI KUGLU

Autor: Marinko Plazibat, 23. 10. 2012.

Napisale: Laura Lijić i Laura Mlinarić, 8.b

Mnogi naši učenici sedmih i osmih razreda, u pratnji učitelja Tjelesne i zdravstvene kulture Gorana Bošnjaka i Luke Rimca, sudjelovali su na natjecanju iz atletike za osnovne i srednje škole iz Osijeka i okolice, održanom 18. listopada 2012. na stadionu Gradski vrt (,,,)

Natjecanja su se održavala u različitim kategorijama, a to su trčanje na sto, tristo, četiristo, šesto i tisuću metara, bacanje kugle, skakanje u dalj, skakanje u vis te, na kraju, u štafeti. Budući da je na ovome natjecanju bilo zaista mnogo učenika naše škole, istaknut ćemo samo najuspješnije.

Od djevojčica posebno se istaknula učenica 8.d razreda Nina Kulić, koja je bacila kuglu dalekih 8.47 metara i time osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju. Djevojčice su sveukupno našoj školi donijele 111 bodova i time se plasirale na 6. mjesto.

Dječaci Matej Cvitanušić (8.c) , Luka Marin (8.d), Ivan Makek (8.c) i Borna Ostojić (8.b) osvojili su četvrto mjesto u štafeti te, nažalost, izgubili medalju kojoj su bili vrlo blizu. Borna Ostojić je, osim toga, osvojio 5. mjesto u disciplini trčanje na 1000 metara. Sveukupno, dječaci su našoj školi donijeli 216 bodova i tako zauzeli peto mjesto.