> rez5  > . događanja
Događanja

___________________________________________________ Božićna predstava… VRAĆANJE IZVORNOGA DUHA

Autor: Marinko Plazibat, 21. 12. 2012.

Napisali: Marija Prekodravac, 7.d
               Danijel Ranogajec, 7.d

Ovogodišnja božićna priredba, održana u OŠ „Retfala“ 20. prosinca 2012., zapravo je cjelovita predstava pod nazivom Gabrijelova priča. U njoj anđeo Gabrijel, kao narator, pokušava ukazati kako su ljudi skrenuli s puta do Boga te pokušava vratiti njihovu vjeru i izvorni duh Božića (...)

Gabrijelova priča izvedena je u dva termina, s dvije različite postave, koje su uvježbale učiteljice Ivona Ferić i Sanda Slivac. Večernju predstavu, na kojoj su bili uglavnom članovi obitelji naših učenika, učitelji, gosti i neki srednjoškolci, izvela je prva postava, a glavnu ulogu, anđela Gabrijela, igrao je David Đorđijevski (6.b). Osim njega, u glavnim ulogama nastupili su Vinka Brzica (7.d), Marija Prekodravac (7,d), Iva Zolota (7.d), Marija Škojo (7.c) i Luka Kišićek (7.c). Svojim kratkim plesnim nastupom predstavu je obogatila i srednjoškolka Iva Škojo.

Prvu, podnevnu predstavu, koju su gledali uglavnom naši učenici, izvela je druga postava, s Danijelom Ranogajcem (7.d) u ulozi Gabrijela, uz kojega su u glavnim ulogama glumili još Karla Ambruš (5.c), Leon Kišićek (5.d) Nina Marić (5.d), Marija Kapular (7.d), i Anamarija Marojević (7.d).

Večernja predstava bit će zapamćena i po tome što je za njenoga trajanja glavnom glumcu pozlilo, a nakon što ga je skoro bez imalo zastoja zamijenio glumac iz druge postave, on je spomagao snage još jednom se u predstavu vratiti sa svojom drugom, kratkotrajnom ulogom.

Prije predstave nazočne su pozdravile ravnateljica OŠ „Retfala“ Blaženka Jelaš te osječka dogradonačelnica Danijela Lovoković.

Gabrijelova priča izvedena je u dva termina, s dvije različite postave, koje su uvježbale učiteljice Ivona Ferić i Sanda Slivac. Večernju predstavu, na kojoj su bili uglavnom članovi obitelji naših učenika, učitelji, gosti i neki srednjoškolci, izvela je prva postava, a glavnu ulogu, anđela Gabrijela, igrao je David Đorđijevski (6.b). Osim njega, u glavnim ulogama nastupili su Iva Zolota (7.d), Vinka Brzica (7.d), Iva Zolota (7.d), Marija Škojo (7.c) i Luka Kišićek (7.c). Svojim kratkim plesnim nastupom predstavu je obogatila i srednjoškolka Iva Škojo.