> rez5  > . događanja
Događanja

____________________________________________________ Festival Do re mi… UČENICI PJEVALI ZA MISLAVA

Autor: Marinko Plazibat, 30. 3. 2012.

Napisala: Marija Škojo, 6.c

Uz veliki odaziv učenika u našoj je školi 19. veljače 2012. održan Festival Do Re Mi. Ove godine bio je humanitarnog karaktera, a prikupljala su se sredstva za Mislava Antolovića, našeg učenika drugoga razreda koji jedini u Hrvatskoj boluje od Fanconijeve anemije, teške bolesti koju je jako skupo liječiti (...)

Leonarda Kavedžić (4.a), koja je otpjevala prvu pjesmu, Žirafu Lizu, dobila je zasluženi pljesak. Nakon prve točke slijedio je sa svojom točkom najmlađi plesni par – članovi su Plesnog kluba D&D - koji je sve ostavio bez daha. Mia Katić (4.d) izvela je pjesmu pod nazivom Ljepotica i zvijer. Iako ide tek u četvrti razred, Antonia Sudar uspjela nas je zagrijati uz pjesmu Hot n cold. Učenica Barbara Vidović (4.b), kako kažu, još nije osvojila Grammy, ali je zato vrlo uspješno izvela pjesmu Someone Like you.

Kao mali predah, osječka skupina Prva liga, jedna od gostiju festivala, zapjevala je dvije pjesme koje su oduševile sve prisutne. U nastavku je Magdalena Rezo (2.b) otpjevala pjesmicu Volim Pipu, a Ema Kaladić pjesmu Pero i Anja.  Svi znaju i svi vole zvijezde koje blistaju pa tako i naša Dunja Koški (3.b) koja je izvela pjesmu Blistaj zvijezdo mala. Kako bi bilo da na festivalu ne bude Muhare? Uz Robertu Berišić (2.a)  Muhara je bila uz nas. Gdje je onaj cvijetak žuti otkrila nam je Kristina Albert Kučara (3.b).  Tena Bogut otpjevala je pjesmu Hoki poki, a uz nju su plesale i učenice iz skupine Five stars.

Plesni klub D&D predstavio je i malo stariji plesni par, koji je osobito zapalio cijelu dvoranu. Nakon plesa slijedila je učenica Barbara Bartoloti (4.b) koja je pjesmom Bižuterija cijelu publiku podigla na noge. Ni dobro poznata pjesma Prazan stan nije nedostajala na ovogodišnjem festivalu; uspješno ju Nika Ivezić (4.a). Tera Leona Korpak (3.b) nastupila je s pjesmom Soba 202.  Na festivalu nije nedostajalo Kemije, a zaslužna je Lucija Ferenc (4.d) koja je tom pjesmom uveselila sve prisutne. P

Još jednom Plesni klub D&D pokazao je da ima izuzetne talente – vidjeli smo više prvake Hrvatske. Posljednji su izvođači bili poznati mali pjevač David Đorđijevski, koji je, kao i uvijek, svojim glasom i pjesmom Kad ljubav pobjedi sve oduševio te Dora Vuković (2.b) s pjesmom Gdje idu dobre,a gdje loše djevojke. A šećer na kraju bio je nastup svih izvođača i Prve lige.

Svi sudionici festivala, kojega su odlično organizirale učiteljice Ružica Jerbić i Tanja Nemčanin, dobili su diplome koje su ih jako razveselile.