> rez5  > . događanja
Događanja

________________________________________________ Oproštajna zabava osmaša… TUGA, VESELJE, SJEĆANJA

Autor: Marinko Plazibat, 28. 6. 2012.

Posljednjega dana nastave, 15. lipnja 2012. učenici osmih razreda OŠ „Retfala“ imali su, što je već tradicionalno, oproštajnu zabavu. Pod kontrolom svojih učitelja te uz „živu glazbu“ učenici su se odlično zabavili, neometani od bilo koga i bez ikakvih incidenata. Ovaj put moglo se zamijetiti izrazito zajedništvo svih učenika jer su se u zabavu odmah uključili svi oni – a ubrzo im se pridružila i većina učitelja. Pomiješanih osjećaja, a bilo je podjednako i radosti i tuge, učenici su proveli četiri sata (20-24 h), a nakon toga su po sve njih došli njihovi roditelji (...)

Kako bi se mogli pripremiti za ovu zabavu, učenici osmih razreda u našoj školi posljednjega dana redovito nastavu imaju prijepodne. Tako se već prijepodne osjetilo osobito oproštajno raspoloženje, u kojemu su se učenici za vrijeme svakoga odmora međusobno potpisivali na majice, pjevali, fotografirali, grlili, a katkad i plakali. Večernja zabava zapravo je vrhunac cijeloga toga dana, ali i tjedna i mjeseca iščekivanja završetka jednoga i početka drugoga životnoga razdoblja.