> rez5  > . događanja
Događanja

_________________________________________________ David Đorđijevski, učenik 4.b... MALI PJEVAČ VELIKOGA GLASA

Autor: Marinko Plazibat, 10. 2. 2011.

Na posljednjoj božićnoj priredbi čuli smo jedan prekrasni glas. Vlasništvo je Davida Đorđijevskoga, učenika 4.b, koji je u duetu s Andreom Rakitić iz 8.d izveo pjesmu Kad ljubav pobijedi. No Davidova pjevačka karijera počela je već puno prije.
Kako sam kaže, pjeva otkako zna za sebe, a već 6 godina član je zbora Osječki Zumbići i s njima je imao jako puno nastupa. Imao je nekoliko uspješnih solističkih nastupa, a dva puta nastupio je na Dječjem glazbenom festivalu Zeko i Potočić. Prošle je godine na Međunarodnom dječjem festivalu Jadera u Zadru osvojio (...)
Iva Škojo, 7.c

(...) osvojio nagradu za najbolji scenski nastup te prvu nagradu žirija na festivalu Prvi glas Eseker centra. Jedna od njemu najdražih nagrada je prvo mjesto na festivalu koji je održan u našoj školi uoči kirvaja. No kad se ne natječe, David rado spaja ugodno s korisnim te je humanitarno pjevao za djecu s Downovim sindromom.
No David se ne bavi samo pjevanjem. Osim toga, on pleše u folkloru mađarskog društva u Osijeku te ih često predstavlja diljem Hrvatske. Bavi se i glumom - u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića ide na dramski studio već dvije godine, a glumio je već i u predstavi Božićni Papčić, Rošćić. Jedne se godine bio prijavio i na Supertalent i ušao među 70 izabranih u Osijeku.
Sve nagrade i priznanja daju mu, kaže, poticaj da radi što voli te da pomaže drugima, a jednog dana htio bi postati veliki pjevač ili glumac jer je to nešto što ga ispunjava i čini vrlo sretnim. Premda se uz sve obaveze, često se druži s prijateljima, Davida opet čeka posao - uskoro ćemo ga gledati u školskom mjuziklu U potrazi za princezom koji se priprema povodom Dana škole.
Doista, nakon svega ne bi bilo iznenađenje ako David jednom postane vrlo poznat pjevač ili pak glumac.
Iva Škojo, 7.c