« Siječanj 2022 »

KA2 projekti - vijesti
Projekt Eco Herit@ge Maters VIRTUALNO PUTOVANJE HRVATSKOM
Autor: Marinko Plazibat, 1. 4. 2021.

Članovi našeg Tima za projekte i dalje vrijedno rade. Osim sastanaka, pripremamo se za daljnje aktivnosti u sklopu projekta Eco Herit@ge Maters. Zbog trenutne epidemiološke situacije nismo u mogućnosti putovati „uživo“ pa smo se odlučili za virtualna putovanja državama sudionicama ovoga projekta.

Naši partneri iz Italije „poveli“ su nas u ožujku na putovanje Gangijem. Predstavili su kulturne i prirodne znamenitosti Gangija, lokalne plesove, pjesme, a dobili smo i originalni recept za tiramisu.

Naši su učenici, kao i mi učitelji, uživali u ovom putovanju. Postavljali su i dodatna pitanja i saznali više o Gangiju.  Na kraju sastanka odigrali smo kviz Kahoot kako bismo provjerili što smo naučili o Italiji.

Zajedno s našim partnerima iz Portugala, Grčke, Rumunjske i Italije sudjelovali smo u izradi međunarodnog animiranog filma. Likove za film izradili su učenici iz zemalja sudionica projekta.
Cijeli film montirat će nagrađivani portugalski animator. Naš lik je "Gospodin." On je zapravo gospodin pod navodnicima. Tipičan je korumpirani bogati političar, član visokog društva koji ne preza ni pred čim da bi ostvario svoje planove makar to ugrozilo druge ljude. Voli nositi skupa odjela i satove te redovito pokazivati svoje bogatstvo. Pitanje ekologije i zaštite okoliša za njega je obična "glupost" koja samo sprječava njegovo bogaćenje. Šimun Škobić (7.c) svojim izvrsnim crtežom predstavlja Hrvatsku u navedenom filmu, a Lovro Aračić (7.c) daje mu glas.

U travnju krećemo na virtualno putovanje Hrvatskom. Vrijedno pripremamo materijale za naše partnere. Predstavit ćemo prirodne ljepote Hrvatske i našeg grada kao i znamenitosti našega grada, Pampas, Tvrđu, osječke parkove. Upoznat ćemo ih i s našim tradicionalnim receptima. U pripremi je i izrada kviza Kahoot kako bismo vidjeli koliko smo bili dobri vodiči na ovom virtualnom putovanju.

učiteljica Maja Holoker