> Erasmus +  > KA2
KA2 projekti - vijesti, izvješća, reportaže

Start prepun aktivnosti koronavirusu unatoč

Autor: Marinko Plazibat, 20. 10. 2020.

U ovim je vremenima lako odustati i pronaći izgovor, ali baš unatoč tome tim koji provodi KA2 projekt Eco Herit@ge Matters odlučio se svim silama aktivirati kako sav dosadašnji trud ne bi bio uzaludan. Izvrstan tim koordinatora projekta iz Portugala, Rumunjske, Italije i Grčke prati jednako tako izvrstan naš školski tim koji provodi ovaj projekt.

Kraj rujna i početak listopada obilježile su aktivnosti na sljedeća tri područja:

1. Climate Action Project
2. Code Week
3. Uređenje novog Erasmus+ kutka
3. 4. Dani Erasmusa

1. Climate Action Project- rade učiteljice Ivana Dolaček, Maja Holoker, Ljiljana Mandurić, Vlatka Šalić Dujmić, Verica Jukić, Marijana Žnidaršić i učitelj Mirko Andrić. To je svjetski projekt kojem smo se pridružili kako bismo AKTIVNO djelovali na smanjenje ugrožavanja planeta. S riječi na djela!

Nešto više o tim aktivnostima zabilježila je učiteljica Maja Holoker u posebnom članku.

2. Code Week je projekt u kojem se potiče učenike na razvijanje vještina ICT-a, koji je važan za sve naše projekte. Na tome rade učiteljice Tomislava Jukić, Vlatka Vukić i učitelj Mirko Andrić.

Animiranje uz pomoć aplikacije „Scratch“, stvaranje slika uz pomoć riječi u aplikaciji „The Word Art“ te upotreba aplikacije „Storyjumper“ obilježile su ove aktivnosti.

3. Uređenje novog Erasmus+ kutka vode učenici članovi našeg Eko-kluba 8. razreda te učitelji Dolaček i Andrić uz pomoć pomoćnog osoblja. Sve uključuje restauracija sofa za Erasmus+ kutak (po principu održivosti: reuse, reduce, recycle), uvođenje struje i svjetla, postavljenje zastava itd. Više u posebnom članku.

4. 4. Dani Erasmusa obilježavaju se 15., 16. i 17. listopada 2020. godine u cijeloj Europi i šire. MI smo organizirali 3 aktivnosti:

1. 10:30 -11:30 on-line susret naših učenika iz KA2 projekta Eco Herit@ge Matters s partnerima iz Grčke, Italije i Rumunjske.

2. 12:30 otvaranje novog Erasmus+ kutka

3.  Tijekom dana: objavljivanje video uradaka i on-line "crteža" u kojem učenici odgovaraju na pitanje "Što Erasmus znači za mene?"

Više o provedenom u posebnom članku.

Zajedno smo i evaluirali dosadašnji rad na projektu:

učitelj Mirko Andrić