Aktivni Mladi planinari PENJU SE, PUTUJU, SADE I UŽIVAJU

Autor: Marinko Plazibat, 1. 11. 2019.

U našoj školi od prošle školske godine djeluju Mali planinari. Na prijedlog vjeroučiteljice Ljiljane Mandurić uključili smo se na poznati planinarski put pod nazivom „Papučki  jaglaci“. Bilo nas je 50 iz naše škole, a mnogi su se nakon toga učlanili u PD „Zanatlija“, sekcija „Dumina“.

Od ove školske godine formirali smo skupinu te brojimo 50 članova, u dobi od petog do osmog razreda, a u suradnji s iskusnim planinarima osmislili smo planove izleta.  U planinarenju su nam se pridružile i učiteljice Ivana Dolaček, Stela Zubaj te Verica Jukić, zajedno sa svojih 16 učenika.

Krajem rujna uputili smo se na Velebit, na Premužićevu stazu, gdje smo uživali u ljepotama prirode, u planini i raslinju, te u prekrasnim pogledima na more. U listopadu smo se odlučili uključiti u Malu planinarsku školu te u šest izleta naučiti ponešto o planinarenju.

Uključili smo se 26. listopada i u građansku inicijativu Zasadi stablo, ne budi panj, učenici i učitelji iz naše škole, i iz nekih drugih osnovnih i srednjih škola, te smo se uputili u Batinu. Nakon dolaska u Batinu krenuli smo na hodanje do Draža, gdje smo posadili 10 stabala - lipa.

Nakon sadnje drveća uputili smo se u Gajić gdje smo imali ručak, te radionice u Maloj  planinarskoj školi. Nakon ručka uslijedilo je druženje te povratak u Osijek.

Napisala: Marta Milinković,  8.c