ZAPOČINJE NASTAVA U DRUGOM POLUGODIŠTU

Autor: Marinko Plazibat, 15. 1. 2021.

Dragi učenici i učenice, poštovani roditelji,

nastava u našoj školi nastavlja se 18. siječnja 2021. Učenici razredne nastave, od prvoga do četvrtoga razreda, nastavu pohađaju u školi prema dosadašnjem rasporedu, od 8 do 12,30 sati. Produženi boravak imaju nakon nastave po uobičajenom rasporedu. Dok se ne promijeni odluka te dok učenici viših razreda ne krenu na nastavu u školi, učenici nižih razreda školu će pohađati prijepodne.

PREDMETNA NASTAVA – RASPORED

Učenici predmetne nastave, od petoga do osmoga razreda, od 18. siječnja 2021. imaju nastavu na daljinu (online) prema dosadašnjemu prijepodnevnom rasporedu nastavnih predmeta i nastavnih sati, ali od 8 sati:

1. 8 - 8,40 h
  2. 8,45 - 9,25 h
  3. 9,30 - 10,10 h

Veliki odmor - 10 min

1. 10,20 – 11,00 h
  2. 11,05 – 11,45 h
  3. 11,50 – 12,30 h

U zadano vrijeme, prema predviđenome rasporedu za pojedini razredni odjel, učitelji će biti prisutni u virtualnim učionicama i zadavati zadatke, odgovarati na učenička pitanja i pojašnjavati gradivo i, kad je to dogovoreno, s učenicima održavati videosate. Po potrebi, postoji mogućnost promjena u rasporedu, o čemu će učenici biti unaprijed obaviješteni.

KOMUNIKACIJA I PRISUTNOST NASTAVI

Učenici su dužni prisustvovati nastavi svaki dan i svaki sat. Ako se održava videosat, učenici su dužni uključiti kameru. Ako se ne održava videosat, moraju se javiti učitelju/učiteljici s pozdravom i porukom da su prisutni. Komunikacija se odvija na standardnom hrvatskom jeziku (poštujući standardni rječnik, pravopis i gramatiku), primjereno službenoj javnoj komunikaciji, odnosno kao kad se nalazimo u školi.

Učenici koji ne budu prisutni na nastavi bit će upisani kao i na redovitoj nastavi u školi te im roditelji moraju opravdati izostanak. Učeničko znanje i njihovi uradci bit će vrednovani prema pravilniku i kriterijima ocjenjivanja.

Igor Kopić, ravnatelj OŠ „Retfala“