« Siječanj 2021 »

Međunarodno natjecanje Dabar IMAMO 15 IZVRSNIH!
Autor: Marinko Plazibat, 5. 1. 2021.

Po drugi je put u našoj školi, od 9. do 13. studenoga 2020., održano međunarodno natjecanje računalnog mišljenja i informatike Dabar. Natjecanje je pobudilo veliko zanimanje te je veliki broj naših učenika pristupio natjecanju. Rješavali su 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta. Po njihovim riječima, neki su zadaci bili dosta lagani, a drugi su pak  iziskivali dosta razmišljanja, kombiniranja i logičnog razmišljanja. No svi su se učenici dobro zabavili i prihvatili izazov koji im je bio postavljen.

Profesorice Ivana Matišić i Dajana Lukić te učiteljica Vlatka Vukić pobrinule su se da  priprema i provedba ovoga natjecanja  bude u skladu sa svim zahtjevima organizatora, ali i važećim epidemiološkim  mjerama,  te su tijekom cijeloga razdoblja stalno pružale svu potrebnu tehničku podršku.

Od velikog broja natjecatelja iz cijele zemlje 15 učenika naše škole ostvarilo je izvrstan rezultat te se plasiralo među 10 %  najboljih u  Hrvatskoj. To su, po kategorijama u kojima su sudjelovali:

MIKRO DABAR: Luka Đurđević, Jakov Ivan Miškulin, Petar Selak, Antonio Lovrić  i Rea Šimunac

MILI DABAR Petra Muha, Iva Vrselja, Karla Stražanac  i Petra Cembauer

KILO DABAR: Lucija Zelić, Šimun Vujić i Lea Bašić

MEGA DABA:  Ivan Stranjak Ana Zara Perić Ivan Rimac

Svim sudionicima čestitamo, posebno najuspješnijima, te sve pozivamo da se i sljedeće godine pridruže ovom zanimljivom natjecanju.

Vlatka Vukić