« Studeni 2020 »

Novi Erasmus+ kutak „MAJSTORI“ DOBILI OZBILJNE PONUDE
Autor: Marinko Plazibat, 20. 10. 2020.

Zbog nove prostorne organizacije škole odlučili smo Erasmus+ kutak premjestiti u nov prostor. Iako malen, prostor je svojim izazovnim položajem i rasporedom tražio nova rješenja za uređenje. Bili su potrebni dodatni radovi uvođenja struje i svjetla te uređenje prostora za sjedenje. Tu je zapravo započeo i najizazovniji, nezanimljiviji i radno najintenzivniji dio.

Učiteljica Ivana Dolaček poklonila je školi 4 stare sofe koje su tražile mnogo brige kako bi ponovno zasjale starim sjajem u našem novom Erasmus+ kutku. Brzo su, unatoč specifičnim epidemiološkim mjerama i pridržavajući ih se, organizirani učenici i učenice koji su se rado priključili radovima nekoliko puta ostajući više sati nakon nastave radeći.

Prvo je skupina učenika 8. c razreda rastavila sofe te ih izbrusila. Potom je skupina učenika 8. a razreda u dva navrata sofe čistila, bojala, tapecirala i sastavljala. Velik dio tih učenika i učenica je prvi put imao prilike razvijati vještine brušenja, bojanja i tapeciranja te su umnogome proširili svoje radne vještine pritom se dobro zabavljajući.

Rezultati rada učenika i učenica na obnovi starih sofa oduševili su cijelu školu, te su u šali „padale“ ponude i za ozbiljnije poslove.

Rad i zalaganje učiteljice Ivane Dolaček, učitelja Mirka Andrića, osmaša i osmašica te pomoćnog osoblja škole, koje je svesrdno pomoglo, još jednom je pokazalo da „sloga kuću gradi“. Novi Erasmus+ kutak postat će svakako nova zanimljiva točka naše škole te prostor u kojem će učenici i učenice i zaposlenici i zaposlenice moći dobiti više informacija o Erasmus + programu, pronaći i razmijeniti knjigu ili jednostavno odmoriti na udobnim sofama.

Ivana Dolaček