3.a u Međunarodnom eTwinning projektu POGLED U BOJE GODIŠNJEG DOBA

Autor: Marinko Plazibat, 2. 10. 2020.

Pogled u boje godišnjeg doba novi je projekt na eTwinning platformi čije su autorice učiteljice Verica Jukić iz Osnovne škole “Retfala” iz Osijeka (3.a) i Andreja Zelić  iz Osnovne škole Tenje (2.a).Ciljna skupina učenika je 6. - 14. godine.

U projektu trenutačno sudjeluje 45 projektnih partnera europskih zemalja. Cilj projekta je proširiti znanja učenika o važnosti promjena koje se događaju u prirodi s biljkama, životinjama i ljudima tijekom izmjene četiri godišnja doba i osnažiti primjenu korištenja IKT-a u nastavi.

(Pritisni Opširnije.)

Učenici će istraživanjem, proučavanjem i uočavanjem promjena koje se događaju s biljkama, ljudima i životinjama u pojedina godišnja doba osmisliti svoje vlastite slikovnice koje će međusobno prezentirati svojim projektnim partnerima.

Projekt se odvija od 1. listopada 2020., a završava 30. lipnja 2021. godine. Projektni partneri odabrat će aktivnosti u kojima želi sudjelovati i to objaviti putem TwinSpacea. Komunikacija između projektnih partnera provodit će se putem videokonferencije i TwinSpacea.

Radni postupak

17. Međunarodna suradnja i predstavljanje slikovnica
  18. Evaluacija

Učenici će:

• razlikovati godišnja doba i promjene koje se događaju u pojedinom godišnjem dobu
  • uočavati važnost vremenskih promjena i njihov utjecaj na biljke, životinje i ljude u pojedinim godišnjim dobima
  • sudjelovat će u istraživačkoj i projektnoj nastavi
  • učit će samostalno: suradničko učenje i timski rad
  • razvijati kompetencije korištenja IKT-a u učenju.

Svrha projekta je poticati kod učenika interes za prirodu i njene ljepote kroz godišnja doba.. Autorice pozivaju zainteresirane da se zajedno s učenicima pridruže u projektu na eTwinning platformi ukoliko žele obogatiti i kreativno prikazati znanja o godišnjim dobima.

Verica Jukić, učiteljica 3.a