Usprkos pandemiji održana tradicija osmaša VJEŽBALI SMO, NADALI SE I - OTPLESALI

Autor: Marinko Plazibat, 27. 8. 2020.

Ova nas je godina sve potresla i udaljila od mnogih naših planova i želja. Zbog pandemije koronavirusa u školi su otkazane ili odgođene ekskurzije, izleti, Dan škole. Održavala se online nastava, bili smo zatvoreni u svojim domovima i svaki dan slušali vijesti.

U našoj je školi tradicija da posljednjega dana nastave osmi razredi održe ples na školskome igralištu s početkom u 12 sati. Kako se ništa nije moglo predvidjeti, mogli smo se samo nadati da će se stanje poboljšati te da će se ples ipak održati. Uz pomoć razrednica B. Kovačević, I. Dolaček, I. Palijan, razrednika A. Bojan-Štembergara te ravnatelja Igora Kopića učenici su ples ipak počeli osmišljavati i uvježbavati. Tjedan dana bio je kratak rok za uvježbavanje, ali uz veliki uloženi trud i to se uspjelo stići odraditi na vrijeme.

(Pritisni Opširnije.)

Ove je godine ples bio malo drugačiji nego inače, a osmišljavali su ga učenici. Na svu smo sreću, iako nismo imali baš dobre uvjete za to, uspjeli smo održati školsku tradiciju u ovom za sve nas vrlo izazovnom razdoblju. Tako su osmaši ipak uspjeli doživjeti barem maleni dio onoga što su trebali imati za svoj rastanak.

Bilo je teško rastati se, ali naposljetku svemu jednom mora doći kraj. Vjerujem da su učenici osmih razreda Osnovnu školu „Retfala“ napustili s velikim znanjem i zadovoljstvom, te da će im ostati u pozitivnom sjećanju. Sada je pred nama jedno posve novo razdoblje, a nadam se da će sljedeće generacije imati onaj u našoj školi tradicionalni rastanak kojeg mi na žalost nismo uspjeli u potpunosti proživjeti.

Tara Moržan, 8.a