« Studeni 2020 »

OBAVIJEST RODITELJIMA O POČETKU NASTAVE
Autor: Marinko Plazibat, 2. 9. 2020.

Poštovani roditelji,

nova školska godina započinje u ponedjeljak, 7. rujna 2020. U jutarnjoj smjeni, u 8 sati, započinje nastava za drugi, treći i četvrti razred, a nešto kasnije dolaze i prvi razredi - 1.a u 8,30 h, 1.b u 9 h, 1.c u 9,30 h.

Molio bih roditelje učenika 2., 3. i 4. razreda da djecu dovode ili da ona sama u školu dolaze već od 7,20 tako da se ne stvaraju gužve. Djeca će odmah ulaziti u svoje učionice gdje će ih čekati njihovi razrednici. Prvi razredi će dobiti upute od svojih razrednika putem napravljenih Viber grupa.

Nakon završetka nastave djeca idu svojim kućama bez zadržavanja oko škole.

PRODUŽENI BORAVAK I RUČAK ZA OSTALE UČENIKE

Odlukom našeg osnivača u produženi boravak ići će djeca 1. i 2. razreda. Ostaloj djeci koja se žele hraniti (ručati) u školi poslije nastave to će također biti omogućeno. Cijena kuhanog obroka je 14 kn po danu i plaća se za cijeli mjesec, kao u produženom boravku. Oni učenici koji se odluče hraniti dobit će u školi uplatnice. Molio bih roditelje 3. i 4. razreda da jave razrednicima u grupe koji su to učenici da možemo naručiti hranu za njih.

Produženi boravak s radom započinje također u ponedjeljak. Roditelji koji dolaze po djecu u produženi boravak ne ulaze u školu, nego putem Viber grupe javljaju učiteljici da su došli te im ona dijete izvodi na bočni ulaz u školu (ulaz gdje je stubište).

PREDMETNA NASTAVA

Popodnevna smjena započinje u 14 sati za sve razrede predmetne nastave (5., 6., 7. i 8.) Molio bih učenike da dolaze u školu već od 13,30 sati. Apeliram da tijekom dolaska u školu i odlaska iz škole dolaze pojedinačno ili samo s djecom iz svoga razreda.

Izborna nastava stranog jezika i informatike organizirana je u suprotnoj smjeni prema rasporedu koji će biti dostupan od petka, 4. rujna 2020. Učenicima koji dolaze na izbornu nastavu škole će u ponedjeljak podijeliti maske. Ostali učenici ne moraju nositi maske jer je u razredima omogućena distanca od 1,5 m.

Svima vam želim uspješnu školsku godinu.

Igor Kopić, ravnatelj OŠ „Retfala“