« Siječanj 2021 »

e-Twinneri iz OŠ „Retfala“ ne odustaju ZAVRŠEN PROJEKT O SLOBODNOM VREMENU TINEJDŽERA
Autor: Marinko Plazibat, 12. 6. 2020.

Pred kraj nastavne godine 2019./2020. završen je e-Twinning projekt pod nazivom „European Teenagers and Their Free Time“, započet u prosincu 2019. Osmišljen je u sklopu izvannastavne aktivnosti iz engleskog jezika za osme razrede „Project English“ koju U OŠ "Retfala" vodi učiteljica engleskog i njemačkog jezika Ivana Palijan.

Cilj je projekta bio istražiti na koji način teenageri diljem Europe provode svoje slobodno vrijeme. Suradničkim radom učenici su izradili anketu o načinu provođenja slobodnog vremena te analizirali rezultate u obliku izvješća koja su objedinjena u zajedničkoj e-knjizi, krajnjem produktu projekta. Osim toga, učenici su međusobno komunicirali putem foruma i „live chat“ razgovora unutar “twinspace“ stranice projekta. Neki od njih snimili su i videozapise o svojim najdražim okupljalištima te o tome kako provode slobodno vrijeme za vrijeme pandemije koronavirusa.

Iako je projekt započelo ukupno 13 partnera iz Albanije, Francuske (2), Grčke (2), Italije (2), Slovačke, Španjolske i Turske (3), neki su od njih odustali zbog otežanih uvjeta rada tijekom pandemije koronavirusa. No partneri iz Francuske, Grčke, Italije, Španjolske te Hrvatske (preciznije, naše škole) kao osnivača nastavili su projekt i za vrijeme nastave na daljinu. Karla Kralj, Lara Ivačić, Matej Andrić, Katarina Galinec, Sara Vuletić, Tena Opačak, Tara Moržan, Barbara Radić, Lana Ćavar, Iva Ledenčan i Dijana Zrinić učenici su bez kojih se ovaj projekt ne bi mogao nastaviti i dovršiti. Svojim zalaganjem na projektu uvelike su opravdali oznaku eTwinning škole koju je naša škola dobila u ožujku ove godine.

Ivana Palijan, voditeljica projekta