« Siječanj 2021 »

Odluka o korištenju kolnog ulaza u školsko dvorište
Autor: Marinko Plazibat, 29. 2. 2020.

Republika Hrvatska
Županija osječko-baranjska
Osnovna škola Retfala
Osijek, Kapelska 51a
e-mail:ured@os-retfala-os.skole.hr
tel/fax:378-011,378-012
KLASA:003-01/20-01/2
URBROJ:2158-23-20-01

Osijek, 25. 2. 2020.

Na temelju članka 3. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ((NN 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispr., 90/11., 16/12. , 86/12., 126/12., 94/13., 136/14., 152/14., 7/17., 68/18., 98/19.) , članka   107. Statuta Osnovne škole Retfala, Osijek i članka 64. Kućnog reda Osnovne škole Retfala, Osijek, ravnatelj Igor Kopić, prof., donosi

O D L U K U
                        o korištenju kolnog ulaza u školsko dvorište

1.
Isključivo radnici Škole, invalidi i dostavna vozila mogu ulaziti automobilom u školsko dvorište kroz kapiju u Marjanskoj ulici.

2.
Roditelji/skrbnici koji automobilom dovoze djecu u Školu obvezni su djecu ostaviti na ulazu u školsko dvorište u Marjanskoj ili Kapelskoj ulici.

3.
Odluka stupa na snagu danom donošenja i objavit će se na oglasnoj ploči Škole, mrežnoj stranici Škole i na ulazu u Školu.

O b r a z l o ž e n j e
Neposrednim uvidom u neprimjereno ponašanje pojedinih roditelja/skrbnika koji, dovozeći svoju djecu u Školu, voze i parkiraju po zelenim površinama, školskom igralištu i prilazima kotlovnici te tako uništavaju školski okoliš  i ne obaziru se na upozorenja, isto kao što i učestalim provozima pored školskog igrališta, dok se na njemu odvija nastava Tjelesne i zdravstvene kulture, povećavaju opasnost od neželjenih događaja, ravnatelj Škole je sukladno svojim ovlastima donio Odluku kao u izreci.

POUKA O PRAVNOM SREDSTVU:
Protiv ove Odluke može se podnijeti pisani zahtjev za zaštitu prava Školskom odboru u roku od 15 dana od dana objave.
                                                                                   Ravnatelj:
Igor Kopić, prof.