Dan darovitih učenika ONI NEMAJU GRANICE

Autor: Marinko Plazibat, 4. 4. 2019.

Povodom Dana darovitih učenika i završetka Erasmus+ projekta „Centar izvrsnosti 2019.“  OŠ „Retfala“ organizirala je 21. ožujka 2019. manifestaciju „Jake boje kreativnosti“. Tim povodom održano je više različitih događanja.

Nakon što je od 12 do 13 sati na školskom igralištu održan međunarodni projekt „Eratostenov eksperiment“, a potom i Međunarodno matematičko natjecanje „Klokan bez granica“, u poslijepodnevnim je satima održan Znanstveni sajam, popraćen izložbom i videoprojekcijama ostvarenog u radu s darovitima, te različite radionice za učenike i okrugli stol Kuda idu „svoja“ djeca, posvećen darovitim učenicima.

Sajam su posjetili mnogi učenici i roditelji te predstavnici Agencije za odgoj i obrazovanje i profesori s osječkih fakulteta, izrazivši zadovoljstvo viđenim.

Marinko Plazibat