ODLUKA O NAČINU PROVOĐENJA POSTUPKA PREISPITIVANJA ZAKLJUČNE OCJENE

Autor: Marinko Plazibat, 24. 5. 2017.

Temeljem članka 143. Statuta Osnovne škole Retfala, Osijek, Učiteljsko vijeće  na sjednici održanoj dana 17.05.2017.godine, donosi

O D L U K U
            o načinu provođenja postupka preispitivanja zaključene ocjene

1.         Postupak preispitivanja zaključene ocjene na kraju nastavne godine 2016/17.             provodit će se pisanim i usmenim ispitom iz slijedećih nastavnih predmeta:
            -hrvatski jezik
            -strani jezik – engleski ili njemački
            -matematika
            -informatika
            -likovna kultura-praktični rad umjesto pisanog ispita, vrednovanje praktičnog rada                                     umjesto usmenog ispita
            - tjelesna i zdravstvena kultura- praktični rad umjesto pisanog ispita, vrednovanje                                                praktičnog rada umjesto usmenog ispita.

2.         Postupak preispitivanja zaključene ocjene na kraju nastavne godine 2016/17.             provodit će se samo usmenim ispitom iz slijedećih nastavnih predmeta:

- povijest

-geografija
            -priroda i društvo, priroda, biologija
            -kemija
            -fizika
            -glazbena kultura
            -tehnička kultura
            -vjeronauk

3.         Pisani dio ispita iz točke 1.ove Odluke traje četrdesetpet (45) minuta.

4.         Usmeni dio ispita iz točaka 1. i 2. ove Odluke traje trideset (30) minuta.

5.         Za provođenje postupka preispitivanja zaključene ocjene Učiteljsko vijeće će             posebnom odlukom imenovati Povjerenstva za preispitivanje zaključene ocjene.

6.         Postupak preispitivanja zaključene ocjene provodit će se dana 19.06.2017.godine             u vremenu:
            - pisani dio ispita od  8.00 do  8.45  sati,
            - usmeni dio ispita od  9.30  do 10.00  sati.

1.       O zahtjevu roditelja za preispitivanje zaključene ocjene iz vladanja Učiteljsko       vijeće će donijeti konačnu odluku na prvoj sjednici poslije primitka zahtjeva.

1.       Odluka stupa na snagu danom donošenja.

-2-

O b r a z l o ž e n j e

Nastavna godina 2016/17.završava 14.06.2017.godine. U roku od dva dana od završetka nastavne godine roditelj može podnijeti zahtjev Učiteljskom vijeću za preispitivanjem ocjene iz vladanja ili polaganja ispita pred povjerenstvom. Ispit se treba provesti u roku dva dana od dana podnošenja zahtjeva. Poštujući rokove, sukladno Statutu, Učiteljsko vijeće je donijelo Odluku kao u izreci.

Predsjedavajuća  sjednice:
                                                                                   Ravnateljica:
KLASA:003-08/17-02/6
URBROJ:2158-23-17-01                                          ____________________
Osijek, 24.05.2017.                                                   Blaženka Jelaš